تاثیر شگرف ختنه در پیشگیری از انتقال ایدز

۱۳۸۷/۰۶/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12217
تاثیر شگرف ختنه در پیشگیری از انتقال ایدز
در هر حال اگر ختنه مردان چه به صورت سنتی یا توسط روشهای رسمی اخیر به درستی و سلامت انجام نشود منجر به عواقب جدی و دردناکی خواهد شد.
به گفته بولتن خبری سازمان بهداشت جهانی ، در یک مطالعه انجام شده مشخص گردیده که 35% از مردان کنیا بعد از این عمل که به طور سنتی انجام شده است ، مبتلا به عواقب دردناکی نظیر عفونت ، خونریزی شدید و سایر ناراحتی ها شده اند. حتی زمانیکه این کار در کلینیک های پزشکی صورت گرفته است ، باز هم 18% مردان این عواقب دردناک را تجربه کرده اند. که بدلیل عدم استفاده از وسایل و تجهیزات مناسب ، عدم آشنایی کافی پزشکان با آناتومی عضو و عدم خدمات مشاوره ای و درمانی برای مراقبت از زخم بوده است. در حالی که اگر این کار توسط پزشکان با تجربه و آموزش دیده و تحت شرایط کاملا استریل انجام شود ، چنین عواقبی را بدنبال نخواهد داشت. نویسندگان این مقاله در بولتن خبری سازمان بهداشت جهانی خواستار ارزیابی انواع سرویس ها و محل مورد نیاز برای این اقدام، همچنین آموزش صحیح برای ارائه این خدمات ، چه به صورت سنتی چه روش های مدرن جدید در منطقه صحرایی افریقا شده اند.
آنها معتقدند که تنها به دلیل تاثیر شگرف این اقدام در راستای پیشگیری از انتقال ایدز نباید روش های صحیح و سالم را نادیده گرفت و به هر طریق ممکن اقدام کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52865s, 18q