بيماران تالاسمي به شدت نيازمند دريافت خون هستند

۱۳۸۷/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12227
بيماران تالاسمي به شدت نيازمند دريافت خون هستند
محمدرضا مشهدي، در گفت‌و‌گو با ايسنا، گفت: با اعلام روابط عمومي سازمان انتقال خون به انجمن تالاسمي، آمار اهداي خون در ماه رمضان امسال به شدت كاهش يافته است.

وي با بيان اين كه كليه واحدهاي سيار انتقال خون بعد از افطار تا ساعت 12 نيمه شب فعال بوده و آماده دريافت خون هستند، خواستار مراجعه اهداكنندگان مستمر خون به اين پايگاه‌ها شد و گفت: در صورتي كه اهداكنندگان توانايي اهداي خون در ساعات اوليه روز را داشته باشند، پايگاه‌هاي روزانه انتقال خون آماده ارائه خدمات هستند.همچنين پايگاه‌هاي سيار انتقال خون در سطح شهر بعد از افطار تا ساعت 12شب فعال هستند.

مشهدي با بيان اين كه معمولاً در ماه رمضان آمارهاي اهداي خون كاهش مي‌يابد؛ اما بعد از اين ماه مشكلي از نظر كمبود خون نداريم، خاطرنشان كرد: مصرف خون در برخي از بيماري‌ها مانند تالاسمي، هموفيلي و همچنين مصارف بيمارستاني ضروري است و كمبود آن مشكلات زيادي را در بيماران به دنبال دارد.

مديرعامل انجمن تالاسمي ايران با تاكيد بر نياز بيماران تالاسمي به دريافت خون، از مردم خواستار شد تا با مراجعه به پايگاه‌ها و اهداي خون، علاوه بر پرداخت زكات سلامتي خود، براي نجات جان بيماران نيازمند خون نيز اقدام كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54034s, 18q