تشخیص اولین مورد ابتلا به ابولا در خاک آمریکا

۱۳۹۳/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 122295

سلامت نیوز: مسئولان درمانی در ایالت تگزاس آمریکا تایید کرده‌اند که یک نفر در شهر دالاس مبتلا به ابولا شناسایی شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این بیمار هشت روز پس از ورود به ایالات متحده، شناسایی و قرنطینه شده است. حالا باید همه افرادی که در این هشت روز با فرد بیمار تماس داشته‌اند، زیر نظر گرفته شوند تا جلوی شیوع این آلودگی در آمریکا گرفته شود.

این اولین مورد از تشخیص این بیماری در خاک آمریکاست. پیش از این ابتلای چند آمریکایی به ابولا در خارج کشور تایید شده بود اما آنها پس از تشخیص به آمریکا بازگردانده شدند و تحت مراقبت شدید پزشکی، توانستند از این عفونت جان به در ببرند.

«توماس فریدن»، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا به خبرنگاران گفته است که این بیمار از لیبریا به ایالات متحده سفر کرده و 10 روز پیش در زمان ورود به آمریکا، هیچ نشانه‌ای از ابتلا به ابولا در او نبوده است. اما این نشانه‌ها چهار روز بعد در این بیمار نمایان شدند. چهار روز بعد از آن، یعنی هشت روز بعد از ورود به آمریکا، این بیمار در بیمارستان بستری و قرنطینه شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، هم‌اکنون مسئولان درمانی در آمریکا در تلاش هستند همه افرادی را که در این هشت روز با این بیمار در تماس قرار گرفته‌اند، شناسایی کنند. این افراد برای سه هفته تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

تاکنون بیش از 3000 نفر در غرب آفریقا بر اثر ابتلا به ابولا جان داده‌اند که اغلب آنان در لیبریا بوده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85533s, 18q