خوردن خرما در شروع افطار، ولع پرخوري را كاهش مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12243
خوردن خرما در شروع افطار، ولع پرخوري را كاهش مي‌دهد
علي اشرف رشيدي، کارشناس ارشد تغذيه در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب و تاكيد بر اين که حذف وعده سحر در کاهش وزن موثر نيست، افزود: رفع گرسنگي با حجم زياد غذا در افطار ( بعد از ناشتا بودن طولاني و عدم مصرف سحري) باعث مي شود در پايان ماه رمضان فرد دچار مشکلاتي شود که اين مشکلات خود را به صورت افزايش چربي ها، افزايش قطر شکم و به طور کلي تغيير در ظاهر و ترکيب بدن نشان مي دهد، بنابراين توصيه مي شود افراد بدون سحري روزه نگيرند.

وي با بيان اينکه در صورت مصرف غذاها در سحر، غذاهاي حجيم، نفاخ، پر چربي و پر نمک در اين وعده اصلا توصيه نمي شود، گفت: بهتر است در سحر از مواد غذايي پروتئين دار، تخم مرغ، حبوبات خيس خورده و خوب پخته شده، لبنيات و گوشت استفاده و توجه شود از ديگر مواد غذايي به اندازه مناسب مصرف شود.

رشيدي توصيه کرد: مايعات در سحر به تدريج مصرف شود و به جاي نوشيدن آب زياد از ميوه هاي آبدار در کنار مصرف درست آب، يک ليوان شربت عسل يا قند به همراه ليمو ترش تازه استفاده شود.

وي افزود: در مصرف آبميوه بايستي دقت شود که آب ميوه طبيعي باشد، نه آب ميوه‌هاي تجاري که به آن شکر اضافه شده و داراي مقادير زيادي ساکاروز است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38245s, 18q