استفاده از لوله های نانو در درمان سرطان

۱۳۸۷/۰۶/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12255
استفاده از لوله های نانو در درمان سرطان
محققان انستیتو تکنولوژی ماساچوست با استفاده از لوله های نانو موفق به ساخت حامل هایی شدند که می توان با اتصال داروهای قوی ضد سرطان به آنها، حاملها را مستقیما به داخل سلولهای سرطانی هدایت کنند.

از آنجایی که تاثیرگذاری بیشتر این حامل ها بر روی سلولهای سرطانی با گیرنده های اسید فولیک بوده و تاثیر آنها نسبت به سلولهای فاقد این گیرنده ها بسیار ناچیز است، محققان بر این باورند که به دلیل وجود میزان بیشمار این گیرنده ها در سلولهای سرطانی می توان با کمک این حامل ها هدف گیری دقیقی نسبت به سلولهای سرطانی داشته باشند.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، نانو قایق‌ها می توانند به داروی ضد سرطان "paclitaxil" نیز مجهز شده و با اینکه برای عبور از شریانهای عادی بدن بسیار بزرگ بوده و ایجاد مانع می کنند اما در عین حال به اندازه ای کوچک هستند که بتوانند از شریانهایی که نقش تغذیه کننده تومورهای سرطانی را به عهده دارند بدون هیچ مشکلی عبور کرده و وارد تومور شوند.

محققان امیدوارند با استفاده از این نانو حاملها بتوانند شیوه موثرتر و بی خطرتری را برای درمان انواع سرطان و استفاده از داروهای ضد سرطان بدون آسیب به نسوج سالم بیابند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37222s, 18q