مهمترین علامت مسمومیت در دوران بارداری

۱۳۹۳/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 122776

سلامت نیوز :سردرد و درد ناحیه فوقانی شکم از جمله مهم ترین علائم مسمومیت در دوران بارداری می باشند .
دکتر اشرف السادات جمال ، عضو کمیته علمی چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران با بیان خبر فوق گفت : به بانوان توصیه می شود در دوران بارداری در صورت مشاهده علائم هشدار دهنده مانند : سردرد، سرگیجه ، تاری دید، دوبینی، درد در ناحیه سردل ، حالت تهوع و استفراغ ، ورم دست و پا ، پف آلودگی و قرمزی نامتعارف یکی از اندامها مانند دست یا پا ، نباید این علائم را با سایر بیماریها اشتباه بگیرند .

لازم است مادران باردار هر زمان که با علائم ذکر شده فوق روبرو شدند منتظر زمان بعدی ویزیت خود نشده و هرچه سریعتر به متخصص زنان ومامایی خود و یا مراکز و بیمارستان های مجهز مراجعه کنند .


وی تأکید کرد: از آنجائیکه علائم مسمویت حاملگی مشابه علائم بیماریها و مشکلات دستگاه گوارش است در برخی موارد شاهدیم که مادران باردار به اشتباه درد سردل و یا استفراغ را به جای بیماریهای داخلی و یا گوارش گذاشته و خود را با انواع آنتی اسید ها درمان می کنند در حالیکه این علائم مخصوص مسمومیت حاملگی از نوع شدید است که در دسته بندی بیماریهای اورژانس زنان باردار قرار می گیرد و در صورت عدم توجه و رسیدگی به موقع به متخصص مربوطه ، این علائم می تواند منجر به مرگ و میر مادران شود.


وی از بانوان باردار خواست جهت آشنایی هر چه بیشتر با مسائل و مشکلات دوران بارداری به کتاب های ویژه تهیه شده درزمینه مراقبت های نه ماهه بارداری و هشدارهای مطرح شده در آنها رجوع کنند .


دکتر جمال در خاتمه یادآور شد آخرین یافته های پزشکی در زمینه حاملگی های پرخطر در جریان برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران از 22 تا 25 مهر ماه در مرکز همایش های رازی تهران مورد بحث و بررسی اندیشمندان داخل و خارج کشور قرار خواهد گرفت .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12546s, 19q