مديركل انتقال خون استان تهران: قبل از ايجاد بحران بايد از آن پيشگيري كرد

۱۳۸۷/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12281
مديركل انتقال خون استان تهران: قبل از ايجاد بحران بايد از آن پيشگيري كرد
دكتر مصطفي جمالي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به كاهش آمار اهدا كنندگان خون گفت: در فصل تابستان معمولا به دليل گرماي هوا تعداد مراجعه كنندگان براي اهداي خون كاهش مي‌يابد. امسال نيز تلاقي ماه رمضان با فصل گرما، سبب شده كه ذخاير خوني مقداري كاهش يابد. اين در حالي است كه در صورت خوردن سحري، اهداي خون تا ساعات قبل از ظهر مشكلي را براي اهدا كنندگان ايجاد نمي‌كند.

وي با تاكيد بر اين كه در حال حاضر وضعيت ذخاير خوني بحراني نيست؛ گفت: قبل از بروز بحران بايد از آن پيشگيري كرد. براين اساس با اطلاع رساني مناسب و در صورت افزايش مراجعه اهدا كنندگان در طول روزهاي عادي ماه رمضان، نگراني در مورد كاهش ذخاير خون وجود ندارد.

مديركل انتقال خون استان تهران با بيان اين كه معمولا در شب‌هاي قدر تعداد مراجعه كنندگان به پايگاه‌هاي انتقال خون افزايش مي‌يابد، گفت: در صورتي كه افراد نذر دارند، بهتر است در طول ماه رمضان براي اهداي خون مراجعه كنند؛ چرا كه شب‌هاي قدر ازدحام مراجعه‌كنندگان را به دنبال داشته و از طرف ديگر ممكن است امكانات واحدهاي انتقال خون براي اين تعداد جمعيت كافي نباشد.

دكتر جمالي در پايان با بيان اين كه با فرا رسيدن ماه رمضان پايگاه‌هاي انتقال خون در سطح شهر براي خدمت رساني مستقر شده‌اند، گفت: اغلب واحدهاي انتقال خون از افطار تا نيمه شب فعال هستند. همچنين به منظور رفاه حال روزه‌داران در برخي از مراكز مذهبي نيز پايگاه‌هاي انتقال خون به ارايه خدمت مي‌پردازند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.29355s, 18q