كاهش تقاضا براي ادويه‌ها

۱۳۸۷/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12283
كاهش تقاضا براي ادويه‌ها
به همين دليل اين روز‌ها ادويه‌ها  فقط به ميزان اندكي به غذا‌ها اضافه مي‌شوند و همين مورد ممكن است براي مدت كوتاهي بازار ادويه‌ها را با كاهش تقاضا روبه‌رو كند اما بايد اين را نيز در نظر داشت در زماني كه آگاهي مصرف‌كنندگان از مضرات زياده‌روي در مصرف روغن و نمك بالاتر رفته است استفاده از ادويه‌ها (به ميزان لازم) جايگزين خوبي براي اين مواد شده تا طعم غذا زياد هم به اصطلاح بي‌مزه نشود.

علاوه بر اين، چندي پيش نيز انجمن ملي سرطان، ادويه‌هايي همچون پونه، آويشن،‌رزماري، رازيانه، زردچوبه، زيره سياه، گشنيز و بالاخره  ترخون را به عنوان مواد ضدسرطان شناسايي و معرفي كرد.

بد نيست بدانيم ادويه را بخشي از يك گياه معطر تشكيل مي‌دهد كه مي‌تواند تنه درخت(دارچين)، ميوه(فلفل سياه) يا دانه (جوز هندي) باشد و به صورت خرد يا پودر شده براي عطر و رنگ بخشيدن به غذا استفاده شود. فلفل سبز و زعفران سيستم ايمني بدن را تحريك مي‌كنند و جوز هندي و ميخك خاصيت ميكروب‌زدايي دارند.

زنجبيل و فلفل قرمز هم از تشكيل تومور‌ها جلوگيري مي‌كنند و اثرات ضد سرماخوردگي فلفل سبز در حال بررسي است  اما مشكلي كه در مورد دارچين وجود دارد اين است كه در رژيم غذايي ما ايراني‌ها فقط در داخل شيريني‌‌ها يافت مي‌شود.

اين در حالي است كه دارچين يك ادويه عالي براي طعم دادن به گوشت چرخ‌كرده و سبزيجات است.

اسفناج خرد شده را مي‌توان با دارچين و كشمش تفت داد يا چوب دارچين را با چاي دم كرده ميل كنيد.

دارچين ادويه خوبي براي طعم دادن به هلو، موز، سيب يا حتي ماست شيرين است. در هر صورت با مصرف ادويه‌ها، هم مي‌توان از فوايد آنها سود برد و هم بيشتر به غذاهاي گياهي تكيه كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.6272s, 18q