عفونت لگن در90 درصد موارد منجر به چسبندگي رحم مي‌شود

۱۳۸۷/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12285
عفونت لگن در90 درصد موارد منجر به چسبندگي رحم مي‌شود
دکتر شهرزاد زاده مدرس، متخصص زنان و زايمان و عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي در گفت وگو با ايسنا، گفت: شايع‌ترين ميکروب‌هايي که سبب ايجاد اين بيماري عفوني مي‌شود گنوکوک، کلاميديا و اشتريسا کولي هستند که با تهاجم مخاط لوله‌هاي رحمي سبب بروز علائمي همچون تهوع و استفراغ، تب، ضعف و ترشح واژينال مي‌شود که در90 درصد موارد گرفتاري لوله‌هاي رحمي در موارد عفونت حاد لگني وجود دارد.

دکتر زاده مدرس با تاکيد براين که زنان بايد با مشاهده علائم ذکر شده براي پيشگيري از خطرات جدي بايد به پزشک مراجعه كنند، افزود: پزشک هم براساس شدت بيماري فرد، درمان را سرپايي و يا حتي بستري در بيمارستان را آغاز مي‌کند.

وي در پايان هشدار داد: در صورتي که بيماري فرد درمان نشود مي‌تواند به شکل انسداد لوله‌هاي رحمي و يا در موارد ديگر منجر به چسبندگي لوله‌هاي رحمي شود که از مهمترين عواقب آن مشکلات باروري خواهد بود که ممكن است نياز به آندوسکوپي و حتي جراحي داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
sally
در سونو واژینال من نوشته 7 سی سی مایع ازاد لکنی ولی رحم و ضمائم همه نرمان گزارش شده از طرفی بجز کمی درد زیر شکم(گاهی) هیچ ترشح یا علایم دیگه ندارم دکترم فقط ب من پماد کلو تریمازول دادند ایا این دارو برای رفع این مایع لگنی کافی ؟ایا این مقدار کم بوده مه پزشکم اهمیت زیادی نداده؟ لطفا راهنمایی کنید
1.34577s, 19q