همزمان با چهاردهمین کنگره دانشجویان دندانپزشکی کشور

مسابقات علمی دانشجویی دندانپزشکی ایران برگزار می شود

۱۳۹۳/۰۷/۱۶ - ۱۷:۰۴ - کد خبر: 123098

سلامت نیوز: چهاردهمین کنگره دانشجویان دندانپزشکی کشور هفدهم و هجدهم مهرماه جاری در تهران برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دبيرخانه اين كنگره سحر عبداله زاده، مسئول کمیته اطلاع رسانی این کنگره دانشجویی اعلام کرد: همزمان با این کنگره که با حمایت انجمن دندانپزشکی ایران برگزار می شود، مسابقات علمی دانشجویی دندانپزشکی نیز برپا خواهد بود.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را به چالش کشیدن سطح علمی دانشجویان دندانپزشکی سراسر کشور به لحاظ عملی و نظری دانست و افزود: : در این مسابقات تیم های 3 نفره منتخب هر دانشکده ، در طی یک روز تلاش و مسابقه ی هیجان انگیز و در قالب آزمونهای عملی و پرسش های نظری با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی ادامه داد: سئوالات آزمون نظری توسط استادان بنام رشته های مختلف طرح شده و سعی شده تا رقابتهای عملی هم منطبق و هماهنگ با قوانین روز جهانی باشد و در این زمینه از منابع خارجی کمک گرفته شده است. در آزمون عملی پس از انجام هر آیتم توسط گروه ها توسط هیئت داوری متشکل از سه استاد با تخصص مرتبط (که سعی شده از دانشگاه های مختلف انتخاب شوند) نمره داده خواهد شد.

عبداله زاده افزود: اعضای کمیته برگزاری کنگره چهاردهم ، اغلب دانشجویان فعال از دانشکده های آزاد تهران، شهید بهشتی ، تهران و قزوین هستند که با همکاری و همدلی شبانه روزی تلاش کرده اند تا این کنگره برگزار شود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی این کنگره با بیان اینکه هر زمان سخن از برگزاری کنگره های علمی دندانپزشکی به میان می آید، نقش دانشجویان در قالب کمیته اجرایی بسیار پر رنگ است، گفت: به طور قطع می توان گفت که بدون حضور دانشجویان عملا نمی توان کنگره ای را مناسب برگزار کرد. اما موضوعی که شاید تا کنون آنطور که باید و شاید بدان توجه نشده لزوم حمایت از کنگره های دانشجویی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11065s, 18q