دردهایی که خبر از افسردگی می دهد

۱۳۸۷/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12337
دردهایی که خبر از افسردگی می دهد

به گزارش گروه ترجمه سامانه خبری سلامت نیوز، از جمله این عوامل سردرد، کمردرد، اختلالات گوارشی و اختلال در خواب است که به بررسی آنها می پردازیم.

سردردها: سردردها در بین افراد مبتلا به افسردگی بسیار رایج است. اگر فرد اخیرا مبتلا به سردرد میگرنی شده باشد ،با بروز افسردگی شدید تر هم می شود.

کمر درد: اگر فرد قبلا مبتلا به کمر درد بوده است ، این اختلال روحی مزید بر علت شده و درد را شدیدتر می کند.

درد مفاصل و ماهیچه ها: به طور کلی افسردگی باعث می شود که دردهای مزمنی نظیر درد مفاصل بدتر شود.

درد قفسه سینه: به طور واضح باید گفت که در صورت احساس چنین دردی بدون هیچ تاملی باید به پزشک مراجعه کرد و مورد آزمایش قرار گرفت. زیرا ممکن است علامت یک بیماری جدی قلبی باشد. ولی به طور کلی در هنگام افسردگی نیز این درد احساس میشود.

اختلالات گوارشی: از جمله علائم گوارشی ناشی از افسردگی عبارتند از احساس تهوع و استفراغ . همچنین فرد ممکن است دچار اسهال شود یا به طور مزمنی مبتلا به یبوست گردد.

احساس خستگی و فرسودگی: مهم نیست که فرد چه مقدار خوابیده است، ولی با این حال احساس خستگی خواهد کرد. به طوری که خارج شدن از رختخواب برای فرد بسیار سخت و حتی غیر ممکن میشود .

اختلالات خواب: در وضعیت افسردگی اغلب افراد دچار کم خوابی می شوند. در این حالت فرد خیلی زود از خواب بیدار میشود یا خیلی دیر به خواب می رود. در نوع دیگر ، فرد بیش از اندازه نورمال و طبیعی به خواب می رود.

تغییر وزن و اشتها: بعضی از افراد مبتلا به افسردگی اشتهای خود را ازدست می دهند و دچار کاهش وزن می شوند. بعضی دیگر افراد به نوع خاصی از غذاها مثل کربو هیدرات ها علاقه مند شده و در این حالت مبتلا به چاقی می گردند.

احساس سرگیجه و منگی: این مورد نیز از دیگر علائم و نشانه های افسردگی می باشد.

خیلی از افراد مبتلا به افسردگی به موقع درمان نمی شوند. چون اغلب پزشکان د رتشخیص علت اصلی این اختلالات دچار گمراهی می شوند. همان طور که گفته شد ، این علائم و تغییرات فقط در سر اتفاق نمی افتد ، بلکه کلیه نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می دهد مثل دستگاه گوارش. به نظر می رسد که افسردگی به دلیل عدم تعادل در بعضی از مواد شیمیایی خاص مغز اتفاق می افتد. بعضی از این مواد شیمیایی نقش موثری در چگونگی احساس درد دارند.بنابر این محققان معتقدند که نوع درد ی که بیمار افسرده تجربه می کند با سایر افراد فرق می کند.

درمان علائم فیزیکی: در بعضی از موارد روان درمانی و دارو به صورت ترکیبی برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد که د رمجموع باعث رفع علائم نیز میشود. اما بهتر است کلیه علائم فیزیکی که فرد احساس می کند را به پزشک اطلاع دهد . نباید فکر کرد که خود به خود برطرف می شود، شاید به مداوای فوق العاده ای نیاز باشد. مثلا اگر فرد مبتلا به بی خوابی شده ، پزشک داروی ضد اضطراب تجویز خواهد کرد که باعث می شود فرد احساس آرامش بیشتری داشته باشد و راحت تر به خواب رود. بعضی از داروهای ضد افسردگی نظیر سیمبالتا (cymbalta) و افکسور(effexor)باعث رفع درد های مزمن نیز می شوند. همچنین بعضی از روش های روان درمانی وجود دارد که به فرد کمک می کند تا بهتر بر درد غلبه کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.37216s, 18q