۱۰ چیز عجیبی که حساسیت فصلی را شدیدتر می‌کنند

۱۳۹۳/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 123455

سلامت نیوز: آمدن آب بینی، آمدن اشک از چشم... حساسیت فصلی اصلا چیز خوشایندی نیست. احتمالا هر کاری می کنید تا اثراتش کم شود ولی ممکن است ندانید، بعضی از عادت ها و رفتارهای شما که در نگاه اول بی ضرر هستند، می توانند اثر حساسیت را شدیدتر کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، توجه به این چند نکته شاید به شما کمک کند، کم تر اذیت شوید:


- گروهی از میوه ها و سبزیجات: احتمال دارد در این دوره، به بعضی از میوه ها و سبزیجات خام هم حساسیت پیدا کنید. دلیلش پروتئینی است که در سطح بعضی خوراکی های خام مثل گوجه فرنگی، سیب یا طالبی پیدا می شود. اثراتش خارش گلو و دهان و سرفه است. پوست کندن یا پختن این قبیل خوراکی ها می تواند کمک کند.


- لنز: بهتر است در این دوره، به جای لنز از عینک استفاده کنید، چون لنزها قابلیت جذب گرده ها را دارند، همان گرده هایی که باعث حساسیت شما می شوند.


- استرس


- الکل به ویژه شراب قرمز می تواند آلرژی را تا سر حد جنون شدید کند.


- عطر و شمع های معطر: هر عطری می تواند چشم و بینی را تحریک کند.


- کلر: شنا کردن در استخری که آبش پر از کلر است –و حتی نشستن نزدیک آن- می تواند برای آلرژی به اندازه عطر بد باشد.


- لباس: یک پولیور پشمی داری که خیلی دوستش داری؟ قبل از اینکه آن را بشویی، 3 بار تنت می کنی؟ این برای آلرژی وحشتناک است. لباس ها به خصوص آنهایی که سطح زیر و چسبنده ای دارند –مثل پشم- گرد و غبار را راحت جذب می کنند. پس بهتر است لباس های کتانی یا مشابه آن بپوشید. هم چنین بهتر است لباس تان را با آب داغ بشویید.


- حمام صبحگاهی: به گزارش سایت «فاکس نیوز»، گرد و غبار فقط به لباس شما نمی چسبد، به مو و پوست بدن تان هم می چسبد. بنابراین قبل از خواب حمام کنید. عادت دارید صبح ها به حمام بروید؟ دست کم قبل از خواب، موهای تان را بتکانید و صورت تان را تمیز بشویید.


- هوا: هوای گرم و خشک و وزش باد، شرایط را برای گرده افشانی درخت ها بهتر می کند و در نتیجه آلرژی شما بدتر می شود. نم نم باران یا هوای ابری هم دشمن آلرژی هستند. در مقابل، طوفان یا باران سنگین به دادتان می رسد.


- دود سیگار دیگران

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.9516s, 19q