نوجوانان روزه دار مصرف حداقل دو ليوان شير را فراموش نکنند

۱۳۸۷/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12357
نوجوانان روزه دار مصرف حداقل دو ليوان شير را فراموش نکنند
"پريسا ترابي" روز جمعه در گفت و گو با  ايرنا، به نوجوانان روزه دار توصيه کرد: در رژيم غذايي افطار حتما يک ليوان شير گرم درنظر گرفته شود.
وي با بيان اينکه "شير يک ماده غذايي کامل محسوب مي شود"، افزود: ‌شير تنها ماده شناخته شده مکمل در طبيعت است که مى تواند نيازهاى بدن را به طور متعادل تإمين کند.
رييس اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهارداشت: عمده ترين ويژگى شير و وجه تمايز آن نسبت به ساير مواد غذايى،‌ ترکيب پروتيينى و وجود املاحي چون کلسيم و فسفر در آن است.
"ترابي" تاکيد کرد: نوجو انان از آنجا که در حال رشد هستند، بايد حتما از مواد لبني استفاده کنند و شير بهترين ماده لبني است.
وي گفت:‌ يک ليوان شير معادل دو ليوان دوغ کم نمک و بدون گاز خاصيت است و کساني که نمي توانند از شير استفاده کنند مي توانند موادي چون دوغ را مورد استفاده قرار دهند.
رييس اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در خصوص ديگر فوايد مصرف شير، گفت:‌ مصرف شير و فرآورده هاى آن منجر به افزايش طول عمر، بازده جسمى و فکرى بيشتر، کاهش بيماريهاى عفونى و استخوانى و رشد مطلوب کودکان و نوجوانان مى شود.
"ترابي" ضمن تاکيد به اينکه نوجوانان بايد از مصرف تنقلات زياد در فاصله افطار تا سحر پرهيز کنند، افزود: مصرف تنقلات سبب مي‌شود در هنگام سحر به دليل پربودن معده، ميل به غذا کاهش يابد و در نتيجه مواد غذايي لازم براي رشد به بدن فرد نمي رسد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27479s, 18q