نتایج تحقیقات اخیر درباره یک بیماری شایع

خطر بازگشت سرطان پروستات با افزایش کلسترول

۱۳۹۳/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 123610

سلامت نیوز: بعد از سرطان پوست، سرطان پروستات یکی از بیماری‌های شایع در مردان است. پروستات غده‌ای در سیستم تناسلی مردان است که به اندازه یک گردو است و در زیر مثانه قرار گرفته است. عوامل زیادی در بروز سرطان پروستات نقش دارند که از جمله این موارد افزایش سن است. هرچه یک مرد مسن‌تر باشد خطر بیشتری او را تهدید می‌کند.


همچنین چاقی و اضافه وزن در مردان و سابقه خانوادگی این بیماری در آنها و استفاده از داروهای ضدالتهاب احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می‌دهد. برای درمان سرطان پروستات از شیوه‌های درمانی گوناگونی مانند رادیوتراپی، هورمون‌درمانی، منجمدسازی بافت پروستات، شیمی‌درمانی و جراحی و برداشتن غده پروستات استفاده می‌شود.
طبق آخرین تحقیقات دانشمندان آمریکایی روی این سرطان و عوامل بازگشت آن، آنها اظهار کردند که افزایش کلسترول و بالا رفتن سطح تری‌گلیسیرید در خون می‌تواند خطر بازگشت سرطان پروستات را برای آن دسته از افرادی که با عمل جراحی درمان شده‌اند، درپی داشته باشد. کلسترول و چربی خون عواملی هستند که با سرطان پروستات رابطه مستقیم دارند و افزایش آنها در بدن بیش از حد معمول می‌تواند منجر به سرطان پروستات یا بازگشت آن پس از درمان شود. کاهش دادن سطح کلسترول و تری‌گلیسیرید در خون با رژیم غذایی مناسب و ورزش و پیاده‌روی روزانه و استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تازه و پرهیز از خوردن غذاهای چرب به آسانی امکان‌پذیر است و با مراقبت و متعادل ساختن میزان کلسترول و تری‌گلیسیرید در بدن می‌توان از ابتلا به سرطان پروستات یا بروز مجدد آن که عوارض زیادی را در پی خواهد داشت جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4661s, 19q