گزارش روند حذف بنزین آلوده و توزیع بنزین استاندارد به دولت ارائه شد

۱۳۹۳/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 123623

سلامت نیوز: معاون رییس جمهور در جلسه دیروز هیات دولت، گزارشی از روند حذف بنزین آلوده و بهبود تدریجی کیفیت هوا در شهرهای کشور را ارایه کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، معصومه ابتکار در این باره گفت: این گزارش حاوی هماهنگی دستگاههای دولتی ازجمله وزارت خانه های نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موسسه استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه حذف بنزین آلوده پتروشیمی و اجرای برنامه های کاهش آلودگی هوا بود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه کیفیت هوا براساس شاخص های موجود در شهرهایی که بنزین یور 4 توزیع شده، بهبود یافته است، گفت: البته بخش های دیگر برنامه کاهش آلودگی هوا مصوبه اردیبهشت 93 باید با جدیت از سوی 15 دستگاه درگیر در آن دنبال و اجرا شود.

ابتکار از وزارت نفت برای ارایه بنزین استاندارد و حذف بنزین آلوده و نیز وزارت صنایع و خودرو سازان برای اعمال استاندارد یورو 4 برای خودروهای تولید داخلی تشکر کرد.

وی افزود: با توجه به جنجال های خبری اخیر و در پاسخ به ابهام آفرینی هایی که در بحث بنزین صورت گرفته است، گزارش ارایه شده سازمان حفاظت محیط زیست در دولت به منظور تنویر افکار عمومی در پورتال سازمان محیط زیست موجود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.4471s, 19q