201490 شماره پیامک تهیه داروهای کمیاب

۱۳۹۳/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 123636

سلامت نیوز: دبیر مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو، شماره پیامک 201490 را برای تهیه داروهای کمیاب اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،«طلعت قانع» گفت: متقاضیان می توانند با ارسال عنوان داروی کمیاب مورد نظر خود به این شماره، آن را در مراکزی که اعلام می شود، پیدا کنند.

وی همچنین با بیان اینکه تلفن کشوری 1490 در شهرهای مختلف ایران نیز برای تهیه داروهای کمیاب فعال است، ادامه داد: بیماران می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 1490 (کد 1) برای تهیه داروهای کمیاب خود بصورت شبانه روزی اقدام کنند.

عضو هیات مدیره انجمن علمی متخصصان سم شناسی و مسمومیت های ایران ادامه داد: دریافت اطلاعات دارویی و کنترل مسمومیت ها نیز بصورت شبانه روزی با کد 2 شماره تلفن 1490 امکانپذیر است.

قانع تصریح کرد: 38 مرکز اطلاع رسانی با شماره تلفن کشوری 1490 در شهرهای مختلف ایران دایر است و در این راستا برنامه ریزی و سیاستگذاری فعالیت مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم در سطح کشور به همراه آموزش تخصصی و پاسخگویی توسط کارشناسان صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید بیاموزند که درزمان بروز خطر چگونه مانع تشدید صدمات ناشی از مسمومیت در اطرافیان خود شوند که این امر با انجام اقدامات اولیه پیش از رساندن مصدوم به بیمارستان، از طریق تماس با کد 2 شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم و شماره 115 اورژانس، عملی خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11365s, 18q