300 خدمت جدید درمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت

۱۳۹۳/۰۷/۲۲ - ۱۷:۰۲ - کد خبر: 123684

سلامت نیوز: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از تحت پوشش قرار گرفتن 300 خدمت جدید درمانی و خدمات درمانی سلامت نگر توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر «محمدعلی همتی» گفت: با بازنگری کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، علاوه بر خدمات درمانی، خدمات با دیدگاه سلامت نگر مانند خدمات پزشکی اجتماعی، تغذیه و روان درمانی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی افزود: تحت پوشش قرار دادن خدمات جدید و تغییر نگرش سازمان های بیمه گر از نتایج اصلاح کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت است و سازمان تامین اجتماعی نیز به سمت پیشگیری از بیماری و تسری سلامت در جامعه پیش می رود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی افزود: یکهزار و 700 خدمت درمانی که فاقد تعرفه بود، با اصلاح کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت تعرفه گذاری شده است.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی برای اجرای طرح تحول سلامت یکهزار و 200 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته و این بودجه از طریق منابع مالی در این سازمان تامین شده است.

همتی تصریح کرد: بازنگری کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت برای سازمان های بیمه گر بار مالی به دنبال دارد، اما با وجود تحمیل هزینه، خدمات درمانی مناسبی را برای عموم مردم و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ارائه می کند.

وی با بیان اینکه قرار است بزودی طرح تحول سلامت در 72 بیمارستان سازمان تامین اجتماعی اجرا شود، افزود: در تیر سال جاری پرونده های بستری پرداخت شده به مراکز دانشگاهی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شش درصد رشد داشته و مراجعان ما به مراکز دانشگاهی بیشتر شده است.

همتی گفت: در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، تعداد «k» متفاوت حذف شده و فقط یک «k» خواهیم داشت که با این تغییر روند نظارت بر اجرای دقیق تر تعرفه ها بیشتر خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34994s, 19q