پوشش بیمه ای خدمات روانپزشکی در بیمارستانهای دولتی

۱۳۹۳/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 123783

سلامت نیوز: رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، اظهارداشت: تعداد زيادي از خدمات بخش سلامت روان كه قبلا بيمه نبودند، با اجرای طرح تحول نظام سلامت تحت‌پوشش قرار گرفتند و تمامي خدمات روانپزشكي در بيمارستانهاي دولتي نيز بيمه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر احمد حاجبی به مناسبت هفته سلامت روان (24 تا 30 مهر)، در توضیح مهمترين برنامه وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح تحول سلامت، گفت: یکی از اقدامات مهم ما، شناسايي و درمان به موقع اختلال‌هاي روان‌پزشكي است، به همين منظور در طرح تحول نظام سلامت، اين برنامه را تقويت كرديم و اعتقاد داريم تشخيص زودتر، مداخله درماني زودرس را در پي دارد و از عوارض بيماري جلوگيري مي‌كند.

وی با تاکید بر اینکه، توانمندسازي افراد و آموزش مهارت‌هاي زندگي و خودمراقبتي، می تواند آنها را در برابر بيماري‌هاي رواني مقاوم کند، افزود: سلامت روان يك فرايند ذهني است و براي آنكه به آن دست پيدا كنيم، بايد همه دستگاه‌ها به آن توجه كنند.

حاجبی اذعان داشت: وزارت بهداشت به تنهايي نمي‌تواند در زمینه سلامت روان موفق عمل کند و این مسئله موضوعی بین بخشی است که همه سازمانها باید در حفظ آن مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: يكي از اتفاقات خوب در اجرای طرح تحول سلامت اين است كه تعداد زيادي از خدماتي كه تحت‌پوشش بيمه نبودند، در حال حاضر تحت‌پوشش قرار گرفتند و تمامي خدمات روان‌پزشكي بيمارستان‌هاي دولتي نيز بيمه است.

حاجبی با تاکید بر اینکه، با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، پوشش بیمه ای برخی خدمات بیمارستانها برای بیماران روانی افزایش خواهد یافت، افزود: سقف بستری بیماران روانپزشکی توسط سازمانهای بیمه گر در هر سال 56 روز بوده است، که با اجرای طرح این سقف افزایش می یابد و بیماران مدت زمان بیشتری را می توانند در بیمارستان بستری بمانند.

وی خاطرنشان کرد: سعی کردیم نقاط ضعفی را که تاکنون در زمینه ارائه خدمت به بیماران روانپزشکی به خصوص در موارد اختلالات شدید وجود داشت را برطرف کنیم. چرا که تاکنون نقاط ضعف و فضاهای خالی بسیاری در این زمینه وجود داشته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.2165s, 19q