كودكان فيليپيني به دليل بهداشت نامطلوب قربانيان اصلي اسهال هستند

۱۳۸۷/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12388
كودكان فيليپيني به دليل بهداشت نامطلوب قربانيان اصلي اسهال هستند
بر اساس اطلاعات به دست آمده از سازمان جهاني بهداشت و دپارتمان بهداشت فيليپين، طي هفت سال گذشته حدود 70 هزار كودك در اين كشور در اثر ابتلا به اسهال جان خود را از دست دادند كه به اين ترتيب اين بيماري چهارمين عامل اصلي مرگ و مير در ميان كودكان فيليپيني زير پنج سال محسوب مي‌شود.

دپارتمان بهداشت اين كشور با اشاره به اين امر كه ميزان قربانيان اين بيماري در فيليپين تقريبا دو برابر سايركشورهاي جنوب شرق آسيا و آسياي شرقي است،‌اعلام كرد: در مطالعه‌اي كه اخيرا در زمينه شمار مبتلايان به اسهال صورت گرفته و گزارشي كه در اين رابطه منتشر شده معلوم شد در حال حاضر فيليپين يكي از 13 كشوري است كه بيشترين تعداد قربانيان اين بيماري را دارد و به شدت از اين حيث خسارت جاني ديده است.

بر اساس اين تحقيق، حدود 5/1 ميليون كودك زير سن پنج سال به دليل فقدان دسترسي به آب سالم و تجهيزات بهداشتي اوليه و اقدامات ضعيف بهداشتي به اسهال مبتلا مي‌شوند.

بر اساس تحقيقات بهداشتي كه اخيرا از سوي سازمان جهاني بهداشت انجام شده حدود 90 درصد از مردم جهان قبل از غذا خوردن دستهاي خود را مي‌شويند اما متاسفانه اين آمار در مورد كودكان و نوجوانان زير 12 سال به كمتر از 50 درصد مي‌رسد كه نشان دهنده بهداشت ضعيف و نامطلوب در بين كودكان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.15566s, 18q