دماي پايين، در چربي سوزي موثر است

۱۳۹۳/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۵ - کد خبر: 123889

سلامت نیوز: با کمي سرد شدن هوا، بسياري از ما وسوسه مي شويم که دستگاه هاي گرمايشي را روشن کنيم اما مقاومت در برابر اين وسوسه، علاوه بر صرفه جويي در هزينه ها، باعث کاهش وزن نيز مي شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، دو نوع چربي در بدن وجود دارد؛ چربي سفيد که کالري هاي اضافه را جذب مي کند و در شکم، پهلو و کشاله پا ذخيره مي شود و چربي قهوه اي که وظيفه سوزاندن کالري ها و همزمان توليد گرما را به عهده دارد.کودکان چربي قهوه اي بيشتري دارند که آن ها را گرم نگه مي دارد. بزرگسالاني که چربي قهوه اي بيشتري دارند نسبت به افراد ديگر که چربي کمتري دارند لاغرتر هستند.

به همين دليل برخي افراد با کمترين فعاليت به وزن ايده آل مي رسند در حالي که برخي افراد بايد سخت تلاش کنند تا وزن کم کنند. در بررسي هاي جديد، محققان، يک روند مولکولي را در مغز کشف کردند که خوردن را کنترل مي کند و چربي سفيد را به چربي قهوه اي تبديل مي کند. اين روند روي ميزان انرژي که مي سوزانيم و وزني که کم مي کنيم، تاثير مي گذارد.

به گزارش سايت «MSN»،به گفته محققان، اين کشفيات مي تواند در مقابله با چاقي مفرط، ديابت نوع ۲، بيماري قلبي، فشار خون بالا، سرطان و اختلالات عصبي موثر باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12716s, 19q