سرماخوردگی احتمال سکته‌های مغزی در کودکان را افزایش می دهد؟

۱۳۹۳/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 124034

سلامت نیوز: تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است، سرماخوردگی و برخی عفونت‌ها در کودکان احتمال سکته‌های مغزی در آن‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، برخلاف تصور مردم مبنی بر اینکه سکته‌های مغزی تنها در افراد سالخورده رخ می‌دهد، آمار نشان می‌دهد که بسیاری کودکان در اثر همین سکته‌های مغزی از دنیا رفته‌اند. درواقع از هر 100 هزار کودک 6 نفر به سکته‌های مغزی دچار می‌شوند. برخی از عوامل تحریک‌کننده این سکته‌ها میان بزرگ‌سالان و کودکان مشترک است، ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سرماخوردگی و التهاب‌های بدنی اشاره کرد.

ازآنجایی‌که نقش سایر عوامل مؤثر در سکته‌های مغزی هم چون شیوه‌های غلط تغذیه، سیگار کشیدن و اعتیاد در کودکان بسیار کم است و تنها عده‌ قلیلی از کودکان با بیماری‌های مادرزادی هم چون نارسایی قلبی متولد می‌شوند؛ باید به تأثیر سرماخوردگی‌ها و بیماری‌های عفونی در کودکان اهمیت ویژه‌ای داد. اگرچه نباید این واقعیت انکار کرد که، تولد نوزادان با بیماری‌های قلبی مادرزادی 12 برابر بیش از سایر کودکان است، اما عدم رسیدگی به عفونت و سرماخوردگی‌های ساده آسیب‌پذیری کودکان در برابر سکته‌های مغزی را افزایش می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60107s, 19q