تغذیه ناسالم مغز مردان را ملتهب می‌کند

۱۳۹۳/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۳ - کد خبر: 124047

سلامت نیوز: متخصصان سلامت در بررسی‌های آزمایشگاهی دریافتند تاثیر مخرب مصرف غذاهای ناسالم روی مغز مردان بیش از زنان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، متخصصان آمریکایی در مطالعه‌ای که روی تعدادی موش انجام دادند مشاهده کردند تاثیر مخرب غذاهای ناسالم با التهاب مغز در موش‌های نر مرتبط است در حالی که مغز موش‌های ماده با هورمون استروژن محافظت می‌شود.

دکتر «دبورا کلگ»،‌ متخصص ارشد این مطالعه از دانشگاه تگزاس گفت: برای انجام این مطالعه اقدام کردیم زیرا این ارتباط با التهاب در مغز موش‌های نر مشاهده شد و به این ترتیب این پرسش مطرح شد که آیا این فرآیند در موش‌های ماده هم اتفاق می‌افتد؟

در بررسی‌های پیشین آمده است یکی از دلایل التهاب در غده هیپوتالاموس، اسید «پالمیتیک» نوعی اسیدچرب اشباع شده در روغن پالم و محصولات لبنی و گوشت است و در غذاهای با میزان چربی بالا زیاد است.

به گزارش ایسنا به نقل از دیسکاوری، در این بررسی تاثیر رژیم غذایی معمولی و رژیم با میزان چربی بالا روی موش‌های نر و ماده مورد مطالعه قرار گرفت. پس از گذشت 16 ماه از شروع مطالعه نشانه‌هایی از بروز التهاب در مغز موش‌های نر مشاهده شد در حالی که این وضعیت در هیپوتالاموس موش‌های ماده مشاهده نشد.

متخصصان می‌گویند از آنجا که بیولوژی موش‌ها شباهت زیادی به بدن انسان دارد احتمال می‌دهند که فست‌فودها و تنقلات ناسالم همین تاثیر را روی مغز مردها نیز داشته باشند و انجام مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.5884s, 19q