رساندن ذخيره خوني به حدمطلوب نيازمند مشارکت شهروندان دراهداي خون است

۱۳۸۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12407
رساندن ذخيره خوني به حدمطلوب نيازمند مشارکت شهروندان دراهداي خون است
دکتر مصطفي جمالي روز يکشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در حال حاضر خون و فرآورده هاي خوني نسبت به يک هفته گذشته وضعيت قابل قبولي دارد و بر اين اساس با ادامه اين روند در نيمه دوم ماه مبارک رمضان با مشکل کمبود خون مواجه نخواهيم شد.
وي با بيان اينکه هم اکنون حضور شهروندان در پايگاه مرکزي انتقال خون واقع در خيابان وصال شيرازي چندين برابر ساير پايگاه ها است، افزود: تقريبا در تمامي نقاط شهر تهران پايگاه هاي مختلفي براي اهداي خون و به منظور رعايت حال شهروندان مستقر شده است و مردم مي توانند به نزديک ترين پايگاه انتقال خون واقع در محل سکونت شان براي اهدا مراجعه کنند.
وي گفت: شهروندان مي توانند براي آگاهي از محل ساير پايگاه هاي مستقر انتقال خون در سطح پايتخت با تلفن گوياي 88972298 تماس گيرند.
مدير کل انتقال خون استان تهران تاکيد کرد: براي اهداي خون به همراه داشتن کارت شناسايي معتبر عکسدار و برخورداري از شرايط پايه سلامتي به منظور افزايش ضريب امنيت و سلامت خون ضروري است.
جمالي، طبيعي بودن شمارش هموگلوبين خون، عدم ابتلا به بيماري، استفاده نکردن از داروهاي خاص و استروئيدي، نداشتن سابقه حجامت و تاتوينگ را از جمله شرايط پايه سلامتي عنوان کرد.
وي خاطر نشان کرد: خون اهدايي توسط شهروندان پس از انجام آزمايشات غربالگري، گروه بندي شده و سپس به صورت خون کامل و يا فرآورده هاي خوني همچون پلاکت و پلاسما به بيمارستان ها و مراکز درماني براي نجات جان بيماران بر حسب نياز توزيع مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22899s, 18q