واکنش معاون رئیس جمهور به حوادث اسیدپاشی

۱۳۹۳/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۵ - کد خبر: 124072

سلامت نیوز: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: لازم است تدابیری به منظور مقابله با خشونت علیه زنان اتخاذ شود و این تدابیر باید در حوزه بازدارندگی قانونی و حمایتی باشد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شهیندخت مولاوردی، با بیان این مطالب اظهارکرد: در معاونت امور زنان نیز تدابیری را مدنظر قرار داده‌ایم و در چارچوب لایحه تامین امنیت زنان به این موضوع پرداخته‌ایم. فعالیت‌هایی را نیز در زمینه توانمندسازی زنان به منظور بازدارندگی از خشونت علیه زنان انجام می‌دهیم.

وی تاکید کرد: امنیت در هر سطحی پیش شرط هر فعالیتی برای زنان است و لازم است زنان توانمند شوند که به منظور توانمندسازی زنان و حضور جدی آنها در برنامه‌های توسعه‌ای لازم است به امنیت آنان نیز توجه کنیم.

مولاوردی با بیان اینکه متلک گویی، اسید پاشی و غیره مصداق خشونت علیه زنان در اجتماع و جامعه است، گفت: زنان باید چه در حریم خصوصی و چه در جامعه از خشونت در امان باشند و قربانی یکی از اشکال خشونت قرار نگیرند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: یکی از اشکال خشونت علیه زنان "آزار رسانی در اماکن عمومی و پارک‌ها" است که تجاوز و سایر تعرضات جنسی از اشکال شدیدتر این خشونت محسوب می‌شود و لازم است تدابیر لازم برای مقابله با این نوع پدیده‌های" فراگیر اجتماعی" اتخاذ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مسلمون ایرانی
منظور از تامین امنیت زنان همون مجوز نهی از منکر، مجازات زندان برای زنان بدحجاب، وارد شدن به حریم خصوصی مردم جهت کشف ادوات ماهواره و .... است؟ چرا تا کسی به یه خانوم آسیب جسمی نرسونه نباید از اون بازخواست بشه؟ آبا روح و فکر آسیب دیده اون ارزشش کمتر از جسم یه انسانه؟! ما تو این موارد نه قوانین غربی رو میبینیم و نه به به قوانین اسلام توجه میشه. همه این برخوردهای شخصی و سلیقه ای نتیجه افراط و تفریط در قانونگذاری و اجراست.
6.48891s, 20q