اپلیکیشن مکالمه مکتوب برای ناشنوایان درتلفن همراه

۱۳۹۳/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۸ - کد خبر: 124074

سلامت نیوز: محققان آمریکایی برای ناشنوایان اپلیکیشنی ابداع کرده اند که گفت و گوها را به لغات مکتوب تبدیل کرده و آنها را بر روی صفحه نمایش تلفن هوشمند به نمایش می گذارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، حدود پنج درصد از جمعیت جهان به کاهش شنوایی مبتلا هستند و گفت و گو با آنها در یک رستوران شلوع و یا یک نشست گروهی تقریبا کاری غیر ممکن است حتی اگر این افراد متخصص لب خوانی باشند.

اما اکنون چهار دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه سانفرانسیسکو و برکلی در آمریکا که خود نیز مشکل شنوایی دارند، اپلیکیشنی به نام Transcense ابداع کرده اند که می تواند مکالمات را حتی زمانی که همه با هم صحبت می کنند، به لغات مکتوب تبدیل کرده و آنها را بر روی صفحه نمایش یک تلفن هوشمند نشان می دهد.

آنها می گویند: این اپلیکشین به ناشنوایان کمک می کند تا مکالمات اطرافشان را درک کنند و بتوانند فعالانه در این گفت و گو ها مشارکت کنند.

برای کار با این اپلیکیشن باید آن را به تلفن وصل کرد سپس این اپلیکیشن میکروفون های تلفن را فعال می سازد تا گفت و گوهایی که در اطراف آن انجام می شود را به درستی ضبط کند.

به گزارش پی.سی.ورلد، این اپلیکیشن با استفاده از یک الگوریتم تشخیص صوت، صداهای افرادی که در کنار آن صحبت می کنند را تشخیص می دهد و گفت و گوهای هر فرد را با یک رنگ نمایش می دهد.

این کار به کاربر کمک می کند تا متوجه شود که چه کسی در حال صحبت است .

همچنین فرد ناشنوا با استفاده از این اپلیکیشن می تواند از یک صدای دیجیتال استفاده کرده و با افراد اطراف خود گفت و گو کند یا توجه تمامی افراد حاضر اطراف خود را از طریق تلفن هوشمندشان جلب کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13677s, 18q