ادغام بودجه داروخانه‌هاي بيمارستاني با ديگر بخش‌هاي بيمارستان از علل بدهي اين داروخانه‌هاست

۱۳۸۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12408
ادغام بودجه داروخانه‌هاي بيمارستاني با ديگر بخش‌هاي بيمارستان از علل بدهي اين داروخانه‌هاست
دكتر مژده آذر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بيش از يك سال است كه بدهي داروخانه‌هاي بيمارستاني به شركت‌هاي پخش دارو يكي از مشكلات تامين داروي اين داروخانه‌ها از سوي شركت‌هاي پخش است. در اين زمينه شنيده مي‌شود مبلغي از طرف دولت به منظور پرداخت بدهي شركت‌هاي پخش به حساب بيمارستان‌ها واريز شده است.

وي گفت: اين مشكل از آنجا ناشي مي‌شود كه بودجه داروخانه‌هاي بيمارستاني با بودجه خود بيمارستان ادغام شده است. به اين ترتيب درآمد حاصل از فروش دارو صرف قسمت‌هاي ديگر بيمارستان از جمله بخش‌هاي بيمارستاني، خريد تجهيزات پزشكي و غيره شده و صندوق داروخانه‌هاي بيمارستاني خالي مي‌شود.

به گفته دكتر مژدهي آذر، در مواردي كه صندوق مالي داروخانه‌هاي بيمارستاني از ديگر قسمت‌هاي بيمارستان جدا است، درآمد داروخانه ابتدا براي خود داروخانه صرف شده و سپس در مورد اضافه آن تصميم گرفته مي‌شود. اين قبيل داروخانه‌ها مشكلي با شركت‌هاي پخش ندارند.

عضو هيات مديره انجمن داروسازان ايران گفت: با توجه به مشكلات داروخانه‌هاي بيمارستاني و بدهي آنها به شركت‌هاي پخش بحث واگذاري اين داروخانه‌ها به بخش خصوصي مطرح شد. از آنجا كه شركت‌هاي دارويي بودجه زيادي ندارند و قادر به تحمل بدهي‌هاي سنگين بيمارستان‌ها نيستند، تا زماني كه طرح واگذاري داروخانه‌هاي بيمارستاني به بخش خصوصي اجرايي نشود مشكلات داروخانه‌هاي بيمارستاني ادامه خواهد داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03289s, 19q