به دنبال اعلام اعطاي سهام عدالت به بيماران خاص؛ بيماران تا آخر شهريور براي ثبت نام به انجمن‌هاي حامي خود در سراسر كشور مراجعه كنند

۱۳۸۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12415
به دنبال اعلام اعطاي سهام عدالت به بيماران خاص؛ بيماران تا آخر شهريور براي ثبت نام به انجمن‌هاي حامي خود در سراسر كشور مراجعه كنند
محمدرضا مشهدي، مديرعامل انجمن حمايت از بيماران تالاسمي در اين باره گفت: از اواخر سال 84 پيگيري‌هايي در جهت اعطاي سهام عدالت به بيماران تالاسمي، در انجمن صورت گرفته و در اين زمينه از رييس جمهور درخواست شد كه بيماران تالاسمي نيز شامل دريافت سهام عدالت شوند. بر اين اساس سال گذشته دبيرخانه ستاد توزيع سهام عدالت، آمار و اطلاعات بيماران تالاسمي را خواستار شد.

وي با اظهار بي‌اطلاعي از مبلغ سهام عدالت براي بيماران تالاسمي؛ گفت: طي موافقتي با دبيرخانه ستاد توزيع سهام عدالت مقرر شد كه سهام عدالت به خانواده‌هاي بيماران نيز تعلق گيرد. از طرف ديگر به دنبال تفاهم‌نامه‌اي با وزارت بهداشت جمع‌آوري اطلاعات و آمار بيماران و خانواده‌هايشان به انجمن‌هاي حامي آنها واگذار شده است.

مشهدي گفت: بيماران براي ثبت نام سهام عدالت لازم است اصل و كپي شناسنامه كل خانوار، اصل و كپي كارت ملي خانوار، اصلي و كپي كارت عضويت در انجمن، آدرس دقيق پستي و كدپستي را همراه داشته باشند.

وي گفت: طي تفاهم‌نامه‌اي ميان انجمن تالاسمي ايران، كانون هموفيلي ايران، انجمن كليوي و انجمن ام.اس مقرر شد هر كدام از انجمن‌ها كه در شهرستاني شعبه ندارند، ديگر انجمن فعال، اطلاعات بيمار مربوطه را ثبت كند.

مديرعامل انجمن حمايت از بيماران تالاسمي در ادامه از كليه شعب استاني و بيماران در استان‌هاي مختلف كشور به ويژه استان‌هايي كه انجمن در آنها شعبه‌اي ندارد خواستار شد كه به ديگر انجمن‌ها شامل انجمن هموفيلي،انجمن حمايت از بيماران كليوي، حامي بيماران ام . اس يا شبكه بهداشت و درمان استان خود جهت ثبت نام و دريافت اطلاعات مراجعه كنند.

مشهدي با اشاره به فرصت محدود ثبت نام براي 18 هزار و 616 بيمار تالاسمي، گفت: از روز پنجشنبه ثبت نام بيماران تالاسمي آغاز شده است. از آنجا كه تنها تا اوايل مهر ماه بيماران و خانواده‌هاي آنها براي ثبت نام فرصت دارند، در صورتي كه بيماران در جريان ثبت نام با مشكلي مواجه شدند، جهت راهنمايي با روابط عمومي انجمن تالاسمي ايران تماس بگيرند.

در ادامه مديرعامل كانون هموفيلي ايران نيز گفت: از امروز (دوشنبه) ثبت نام بيماران هموفيلي براي اعطاي سهام عدالت آغاز شده است. در مسير جمع‌آوري اطلاعات سهام عدالت بيماران هموفيلي، تلاش مي‌شود كه نقايص پرونده‌هاي بيماران برطرف شده و آمار و اطلاعات دقيقي در اختيار مسوولان دولتي قرار گيرد.

وي با اشاره به محدوديت مهلت ثبت نام گفت: به منظور اين كه بيماران در آرامش بيشتري ثبت نام را انجام دهند، روزهاي هفته بر اساس ابتداي نام خانوادگي بيماران تقسيم بندي شده تا بيماران بتوانند در طول يك هفته ثبت را انجام دهند.

قويدل با اشاره به اين كه سهام عدالت شامل حال خانواده‌هاي بيماران نيز مي‌شود، گفت: تعريف اعضاي خانواده براي بيماران مجرد و متاهل متفاوت است. براي بيماران مجرد شامل پدر، مادر، خواهر و برادر مجرد است و براي بيماران متاهل شامل همسر، فرزندان و در صورتي كه پدر، مادر يا خواهر و برادر فردي تحت تكفل قانوني وي باشند، با ارايه اسناد و مدارك قانوني شامل دريافت سهام عدالت مي‌شوند.

مديرعامل كانون هموفيلي ايران گفت: در حال حاضر آمار بيماران هموفيلي از مرز 6 هزار و 800 نفر عبور كرده و اميدواريم در اين فراخوان طرح سهام عدالت با توجه به اين كه انگيزه‌هاي مادي براي مراجعه افراد وجود دارد، آمار دقيق‌تري از تعداد بيماران هموفيلي در كشور استخراج شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.97548s, 18q