هشدار پزشکان به مردم؛

مسمومیت های ناشی از "بخاری" در کمین مردم

۱۳۸۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12420
مسمومیت های ناشی از "بخاری" در کمین مردم
رئیس بخش مسمومین بیمارستان نور حضرت علی اصغراصفهان در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز بیان کرد: با سرد شدن هوا و روشن شدن بخاریها درمنازل، عموم افراد جامعه بیشتر درمعرض گازخطرناک منواکسید کربن قرار می گیرد و همین مسئله آمار مسمومیت های هیدرو کربن را درفصل پاییز و سرما افزایش داده است.
فرزاد قشلاقی بیان کرد: به منظور درامان ماندن از این گاز خطرناک و مسمومیت های احتمالی ، افراد جامعه باید دقت لازم را در روشن و خاموش کردن بخاری های گازسوز داشته باشند واز بالاکشیدن شعله های بخاری و نزدیک شدن بیش از اندازه به بخاری ها و بستن تمام پنجره ها و راه های خروجی منزل خوددرای کنند.
وی با بیان اینکه مسمومیت های انواع مختلفی دارد و نمی توان آمار دقیقی ازابتلا شدگان به مسمومیت ها ارائه داد افزود: به علت افزایش مواد شیمیایی و مواد سمی در کشور، پیش بینی می شود آمار ابتلا به انواع مسمومیت ها در آینده رو به افزایش باشد.
رئیس بخش مسمومین بیمارستان نورحضرت علی اصغر اصفهان اعلام کرد: با شروع فصل بهار و تابستان عمده مسمومیت ها براثر گزش انواع حشرات و حیوانات موذی ازجمله مار، عقرب، زنبورو پشه گزارش می شود .
وی خاطرنشان ساخت: تعداد فوت شدگان درمسمومین بسیار کم است و اغلب افراد مبتلا به مسمومیت ها با انجام اقدامات اولیه ودرصورت پیشروی با اقدامات اختصاصی درمان می شوند.
قشلاقی پیشگیری از مواد سم زدا و عوامل ایجاد کننده مسمومیت ها را یک نکته مهم درکاهش آمار مسمومین اعلام کرد و گفت: برخی از مسمومیت های مانند سموم علف کش را نمی توان با درمان های کنونی معالجه کرد و تنها راه آن پیشگیری از سموم خطرناک و مسمومیت های احتمالی است که باید خانواده ها نسبت به این مسئله واقف باشند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84109s, 18q