راه اندازی سامانه رفاه ایرانیان/ تجمیع بیمه ها در دستور کار است

۱۳۹۳/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۴ - کد خبر: 124202

سلامت نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ساختارها برای ادغام سازمانهای بیمه گر هماهنگ نیست اما برنامه تجمیع منابع بیمه ای را در دستور کار داریم و باید اقدامات ساختاری اجرای ان آماده شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علی ربیعی در برنامه "نگاه یک" شبکه یک سیما از شناسایی نیازمندان خبر داد و اعلام کرد: بر اساس پایه های اطلاعاتی و آمار سازمان هدفمندی و مراکز آمار، افراد نیازمند را شناسایی و دهک های مختلف را لایه بندی می کنیم و با توجه به اینکه منابع دولت ، محدود است و در مرحله اول تلاش می کنیم نیازهای غذایی نیازمندان را تامین کنیم و سوء تغذیه ها را از میان برداریم.

به گفته وی،در مرحله اول هفت و نیم میلیون نفر را مشمول دریافت سبد کالایی شد و اکنون به این رقم اضافه شده است.

ربیعی با اشاره به اینکه درحال راه اندازی سامانه رفاه ایرانیان هستیم ، تاکید کرد: تکلیف قانونی بود اما 8 سال اجرا نشده بود و یکی از فواید آن شناسایی نیازمندان است .

وی با اشاره به اینکه 51 درصد جمعیت کشور با بیش از 12 میلیون و 900 هزار بیمه شده مستقیم اصلی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که در مجموع 39 میلیون و 394 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اظهار داشت: تاکنون بیش از 12 هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه شده است که از این رقم 6 هزار میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم و 6 هزار میلیارد تومان در مراکز غیر درمانی، خود هزینه می شود .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارزش دفترچه های بیمه افزایش یافته است و ارزش دفترچه بیمه روستائیان و عشایر، 4300 تومان بود اما الان بیش از 4 برابر این مبلغ ارزش دارد .

وی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای صورت گرفته حدود 6 میلیون نفر فاقد دفترچه بودند، گفت: تاکنون برای 5 میلیون نفر دفترچه بیمه صادر شد و بیشتر آنان حاشیه نشینان شهری بودند .

به گفته ربیعی، هم اکنون در مراکز دولتی هزینه خاصی پرداخت نمی شود و باید تلاش شود در بخش خصوصی هم این گونه باشد.

وی با اشاره به اینکه سال 93 نخستین سالی بود که افزایش حقوق بازنشستگان با 25 درصد به موقع انجام شد، گفت: سعی شد برای مستمری بگیران وام در نظر گرفته شود که این مهم صورت گرفت و امسال 25 هزار نفر هم تحت پوشش گردشگری قرار می گیرند. همچنین برای مسکن کارگری و بازنشستگان هم برنامه هایی داریم و بودجه آن را پیش بینی کردیم و منتظر نهایی شدن توافقات هستیم تا صندوق مسکن را راه اندازی کنیم .

وی افزود: در صندوق بازنشستگی، کارت طلایی و بیمه تکمیلی بیمه سازمان تامین اجتماعی را پیش بینی کردیم .

ربیعی به ادغام سازمانهای بیمه گر اشاره کرد و افزود: ساختارها برای ادغام هماهنگ نیست اما برنامه تجمیع منابع بیمه ای را در دستور کار داریم و باید اقدامات ساختاری اجرای ان آماده شود.

وی گفت: بعد از ۸ سال شورای عالی رفاه یکشنبه با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه می دهد.این شورا در انسجام سیاست های دولت در مباحث رفاهی و از بین بردن نابرابری های اجتماعی در بخش درمان، مسکن، تامین اجتماعی ، آموزش و بازنشستگی از جایگاه قانونی بسیار خوبی برخوردار است و هماهنگی سیاست های اجتماعی در چارچوب این شوراست.

وی درباره سیاستهای رفاهی و بسته امنیت غذایی گفت: باید وضع جامعه و کیفیت زندگی مردم را بهتر کنیم و سیاست های رفاهی می تواند به رشد و توسعه کشور کمک کند.

ربیعی با بیان اینکه در کنار رشد و توسعه کشور، سیاست رفاهی یک حق برای مردم است، افزود: دولت آقای روحانی سیاست رفاهی منسجم و مشخصی دارد و در طرح سلامت و دیگر طرحها همین هدف دنبال می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حدود 35 هزار میلیارد تومان در حوزه سرفصل های رفاه در بودجه 93 پیش بینی شده است، گفت: اگر هدفمندی را به آن اضافه کنیم رقم بسیار بیشتری می شود و همچنین امسال 66 درصد در حوزه بیمه ها رشد داشتیم .

وی از فعال شدن شورای سالمندی خبر داد و گفت: جامعه ایران به سمت سالمندی پیش می رود و به همین علت شورای سالمندی فعال شده است .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم می توانند مشکلات خود را در زمینه تعاون و امور مربوط به این وزارتخانه از طریق تماس با شماره تلفن 66580099 مطرح کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.56522s, 19q