صرع کودک خود را به مسولان مدرسه اطلاع دهيد!

۱۳۸۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12422
صرع کودک خود را به مسولان مدرسه اطلاع دهيد!
دکتر فرامرز فتوره چيان، متخصص اطفال و عضو انجمن صرع و پزشکان کودکان ايران در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب افزود: والدين موظف هستند که اگر اطلاعاتي راجع به نحوه تحصيل فرزند خود دارند و با توصيه پزشک معالج، محدوديت‌هايي براي نوع درس و فعاليت فيزيکي او و نيز هر نوع مراقبت و نظارتي را به مسئولان مدرسه گزارش دهند.

دکتر فتوره چيان در خصوص نحوه مصرف داروي کودک صرعي در مدرسه گفت: در مواردي دانش‌آموز از هر نظر توان پذيرش مسووليت مصرف داروي خود را دارد که در اين صورت خود وي و گاه مدرسه مانند والدين اين مسووليت را مي‌پذيرند اما در هر حال ممکن است فراموش شدن و يا نخوردن دارو توسط کودک وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: بنابراين بهترين راه در اين مورد مشاوره با پزشک مربوطه است تا شايد داروها را طوري تنظيم كند که نيازي به مصرف آنها در بين روز و در مدرسه نباشد و پس از بازگشت از مدرسه دارو را مصرف نمايند.

وي خاطرنشان کرد: علل متفاوتي از جمله تنفر از مدرسه به علت رنج و مشکلي که در بين دانش‌آموزان ديگر احساس مي‌کند، تصور خانواده و ترس از ناتواني کودک در پيشرفت تحصيلي و همچنين عوارض دارويي، مي‌تواند در ضعيف شدن کودک موثر باشد.

وي ادامه داد: خانواده‌ها بايد تمام اين مشكلات را با اولياي مدرسه در ميان بگذارند تا موردي که بيشتر اهميت دارد و در ضعف تحصيلي کودک تاثير مي گذارد را دريابند و براي حل آنها بکوشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67614s, 18q