کانادا به سازمان جهانی بهداشت واکسن ابولا می‌دهد

۱۳۹۳/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 124276

سلامت نیوز: کانادا می‌گوید که 800 واحد واکسن ابولا را در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار خواهد داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بی‌بی‌سی، این واکسن تزریقی می‌تواند حیوانات را کاملا در برابر ویروس مرگبار ابولا مصون کند اما ایمنی و تاثیر آن در انسان هنوز نامعلوم است. آزمایش‌های انسانی این واکسن این هفته در آمریکا شروع شد و سازمان جهانی بهداشت می گوید که تست های بیشتری در اروپا و آفریقا انجام خواهد داد.

سازمان بهداشت عمومی کانادا نیز اعلام کرد که این واکسن می‌تواند ابزار مهمی در مهار شیوع فعلی ابولا باشد. شیوع فعلی ابولا که بزرگترین اپیدمی در تاریخ جهان است باعث مرگ بیش از 4500 نفر در کشورهای غرب آفریقا شده است. سازمان جهانی بهداشت می گوید که ویروس ابولا ممکن است تا ماه دسامبر هر هفته تا 10 هزار نفر را آلوده کند. هیچ درمان یا واکسن تایید شده‌ای برای مقابله با این بیماری وجود ندارد اما آزمایش چند شیوه تازه درمانی به سرعت در جریان است.

واکسنی که کانادا در اختیار سازمان جهانی بهداشت می گذارد توسط آزمایشگاه میکروبیولوژی ملی کانادا وابسته به سازمان بهداشت این کشور تولید شده است. این واکسن قطعاتی از ویروس ابولا را با یک ویروس غیرمرگبار ترکیب می کند. آزمایش‌های کلینیکی در موسسه تحقیقاتی «والتر رید» در آمریکا آغاز شده و انتظار نمی‌رود نتایج زودتر از ماه دسامبر مشخص شود. کانادا انتقال این 800 واحد واکسن را روز دوشنبه شروع می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41269s, 18q