متولدین کدام فصول در معرض اختلالات خُلقی هستند؟

۱۳۹۳/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 124325

سلامت نیوز: نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان می‌دهد ماه تولد می‌تواند احتمال ابتلای فرد به برخی از اختلال‌های روانی را تعیین کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، علم ستاره شناسی حاکی از آن است که ماه تولد ممکن است بر نوع رفتارهای شخصیتی فرد تاثیرگذار باشد و اکنون بررسی‌های علوم پزشکی هم از تاثیر ماه تولد بر خلق و خوی افراد حکایت دارد.

«شنیا گوندا»، کارشناس ارشد این مطالعه گفت: مطالعات زیست شیمی نشان می‌دهد فصلی که فرد در آن متولد می‌شود می‌تواند روی برخی هورمون‌های بدن همچون دوپامین و سروتونین تاثیر بگذارد. این امر ما را متقاعد ساخت که فصل تولد تاثیر طولانی مدتی روی روان فرد خواهد گذاشت.

در این بررسی فصل تولد 400 نفر با نوع رفتارهای آنان در سال‌های بعدی زندگی‌شان تطابق داده شد. در اصل به نظر می‌آید زمانی که فرد در ماه‌های فصل تابستان به دنیا می‌آید نسبت به افراد دیگر با «اختلال ادواری خویی» روبرو است که شامل تغییر سریع خلق و خو می‌شود. همچنین افرادی که در فصل زمستان متولد می‌شوند در مقایسه با متولدان دیگر فصل‌ها کمتر حساس و آسیب پذیر هستند در حالی که متولدان فصل پاییز کمتر دچار خلق و خوی افسردگی می‌شوند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، «ادوارد ویئتا» یکی دیگر از متخصصان این مطالعه گفت: فصل‌ها روی رفتار و روان فرد تاثیر می‌گذارند. حتی فصل تولد ممکن است بر خطرات متعاقب در ابتلا به برخی بیماری‌ها از جمله اختلال‌های روانی تاثیر بگذارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.0288s, 20q