مقامات بهداشتی آمریکا هشدار دادند

مشکل خطاهای دارویی در رابطه با کودکان جدی شده است

۱۳۹۳/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 124346

سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا نشان می‌دهد که در فاصله سال‌های 2002 تا 2012 میلادی هر هشت دقیقه یک کودک در این کشور مصرف داروی اشتباهی را تجربه کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بررسی جدید مقامات بهداشتی در آمریکا حاکی از آن است که تعداد و آمار خطاهای دارویی در طول 11 سال گذشته البته به استثنای داروهای سرفه و سرماخوردگی افزایش یافته است.

«هنری اسپیلر»، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: کاهش خطاها در مورد مصرف داروهای سرماخوردگی به دلیل کاهش میزان مصرف این محصولات در میان کودکان است و همچنین آموزش در پایین آوردن میزان این اشتباهات موثر بوده است.

خطاهای دارویی به جز آنکه سلامت فرد را به خطر می‌اندازند موجب افزایش هزینه‌های پزشکی و حتی مرگ می‌شوند.

بیشتر مطالعات انجام شده روی موارد خطاهای دارویی در مراکز درمانی مختلف همچون بیمارستان‌ها تمرکز داشته و اطلاعات کافی در مورد اشتباهات دارویی که در خانه اتفاق می‌افتند وجود ندارد. در این بررسی، محققان به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به اشتباهات دارویی گزارش شده در مورد کودکان زیر شش سال در فاصله سال‌های 2002 تا 2012 پرداختند. به طور متوسط 63 هزار و 358 کودک در طول هر سال از این مطالعه اشتباهات دارویی را تجربه کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هرچند در اکثریت موارد گزارش شده از خطاهای دارویی حتی مراقبت‌های درمانی بیشتر از کودک نیز لازم نشده اما در طول انجام این مطالعه 25 کودک در نتیجه اشتباهات دارویی فوت کرده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.54009s, 19q