زائران عتبات عاليات آموزشهاي پيشگيرانه در مورد "وبا" را رعايت كنند

۱۳۸۷/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12442
زائران عتبات عاليات آموزشهاي پيشگيرانه در مورد "وبا" را رعايت كنند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، سيدمحسن زهرايي رئيس اداره مبارزه با بيماري‌هاي منطقه از آب و مواد غذايي معاونت سلامت با بيان اين مطلب افزود: در سال گذشته نيز بيماري وبا در عراق شيوع پيدا كرده بود ولي به دليل اين كه اين بيماري در شمال عراق شيوع داشت، زائران ايراني در مسير تردد شهرهاي شمالي عراق قرار نداشتند و بنابراين موردي هم از ابتلا به بيماري وبا در هموطنان مشاهده نشد.
زهرايي با اشاره به اين كه امسال در مناطقي از مسير تردد زائران ايراني بيماري وبا گزارش شده است، به كساني كه قصد عزيمت به عتبات عاليات را دارند، تأكيد كرد حتماً در قالب كاروانهاي سازمان حج و زيارت كه آموزشهاي پيشگيرانه و نظارت بهداشتي در آنها صورت مي‌گيرد، به اين كشور سفر كنند.
وي خاطرنشان كرد: هموطنان تا زماني كه شرايط پايدار بهداشتي در شهرهاي زيارتي عراق برقرار نشده است بايد دقت لازم در مصرف آب و مواد غذايي به عمل آورند.
به گفته زهرايي استفاده از آب بطري براي نوشيدن، عدم مصرف سبزيجات و سالاد و استفاده از غذاهاي پخته شده و ميوه‌هاي پوست‌دار در طي سفر براي زائران ضروري است.
وي همچنين توصيه كرد كه زائران از شنا كردن و استحمام در آبهاي سطحي، جويبارها و بركه‌ها خودداري كنند.
گفتني است، وزارت بهداشت، با دقت و جديت تمام موضوع شيوع بيماري وبا در كشورهاي همسايه و به خصوص عراق را پيگيري مي‌كند و اطلاع‌رساني لازم را در اين زمينه انجام خواهد داد.
زهرايي ضمن تقدير از رسانه‌ها به جهت اطلاع‌رساني مناسب از آنان خواست كه همچنان در ارائه آموزشهاي پيشگيرانه اين وزارتخانه را ياري دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42284s, 18q