کاهش 80 کیلوگرمی مصرف سالانه لبنیات در خانوارهای ایرانی

خطر سوء تغذیه در ایرانیان جدی است؟

۱۳۹۳/۰۷/۲۹ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 124432
خطر سوء تغذیه در ایرانیان جدی است؟

سلامت نیوز: براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی از بودجه خانوارهای شهری ایران در سال 92 روند کوچک شدن سفره ایرانیها در پنجمین سال اجرای قانون هدفمندی نه تنها متوقف نشده با سرعت بیشتری ادامه دارد.

به گزارش سلامت نیوز، علی پاکزاد در وبلاگ خبرآنلاین نوشت: گزارش بودجه خانوار که سالانه توسط بانک مرکزی منتشر میشود خواندنی ترین آمارهای اقتصادی ایران منتشر می کند.

براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی از بودجه خانوارهای شهری ایران در سال 92 روند کوچک شدن سفره ایرانیها در پنجمین سال اجرای قانون هدفمندی نه تنها متوقف نشده با سرعت بیشتری ادامه دارد.

براساس این آمارها میزان مصرف مواد غذایی اصلی در سبد مصرف خانوار طی سال 92 معادل معادل 952 کیلوگرم بوده است رقمی که در مقایسه با سال 88 یعنی آخرین سال قبل ازاجرای هدفمندی یارانه معادل 234 کیلوگرم یا 19.6درصدکاهش داشته است ساده تر آنکه بگوییم هدفمندی سفره ایرانی ها را 20درصد کوچک کرده است.

اما رکورد سقوط مصرف را محصولات لبنی شکسته اند، سرانه مصرف شیر و ماست و پنیر در خانوارهای ایرانی از 324 کیلوگرم در سال 88 با 81 کیلوگرم کاهش به 245 کیلوگرم در سال 92 رسیده است، با احتساب این وضعیت آیا سوء تغذیه نسل آینده ایرانیان را تهدید می کند یا نه؟ سئوالیاست که مسلما هیچ کدام از مدافعان دیروز این قانون حاضر به پاسخگویی به آن نیستند.

خطر سوء تغذیه در ایرانیان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.85866s, 18q