رئیس اداره مراقبت مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

نگران ورود کرونا از طریق حجاج هستیم

۱۳۹۳/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 124464

سلامت نیوز: رئیس اداره مراقبت‌های مرزی مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: نگران ورود حجاج و ابتلای آنها به ویروس کرونا هستیم. در سفرهای عمره نیز ۵ مورد ابتلا به این ویروس شناسایی شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمود سروش در حاشیه همایش بیماری‌های نوپدید و تنفسی در رابطه با وضعیت بیماری ابولا در تالار امام بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: تمام کشورها باید نسبت به این ویروس در حالت آماده‌باش باشند و فقط ایران نیست که باید در این زمینه مراقبت‌های لازم را انجام دهند بلکه یک رخداد بهداشتی است و باید همه کشورها مسئولیت خود را ایفا کنند.

وی افزود: وضعیت این نوع ویروس در مدیترانه شرقی خوب است و موردی از ابتلا گزارش نشده است. اکنون بیشتر شیوع ویروس کرونا مطرح است و نگرانی موجود از ورود حجاج ایرانی است هر چند که مداخلات لازم را انجام داده‌ایم.

سروش گفت: البته در سفرهای عمره 5 مورد از ابتلا به این ویروس را داشته‌ایم که در کرمان مشاهده شده است و این ابتلا به دلیل عدم مداخله پزشکی ما بوده است.

رئیس اداره مراقبت مرکز بیماری‌های واگیر گفت: تنها توصیه ما برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس خودمراقبتی است و نمی‌خواهیم ایجاد وحشت کنیم.

وی همچنین در مورد ویروس آنفلوانزا نیز گفت: در سال جدید موردی از این ویروس گزارش نشده است.

همچنین صدف علیپور ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شاید بیماری‌های ویروسی برای ما ساده باشند اما در برخی گروه‌ها سندرم حاد تنفسی ایجاد می‌کند.

وی افزود: متأسفانه ویروس ابولا از آفریقا خارج شده و به صورت محدودی در کشورهای غربی شایع شده است به همین دلیل اولین گام برای پیشگیری از شیوع این ویروس آموزش کادر درمانی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09953s, 19q