علایم بالینی «کرونا ویروس»

کرونا درمان قطعی ندارد؛پیشگیری کنید

۱۳۹۳/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 124470
کرونا درمان قطعی ندارد؛پیشگیری کنید

سلامت نیوز: یک متخصص عفونی علائم بالینی کرونا ویروس را توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حمید عمادی در همایش پیشگیری، کنترل و مراقبت از کرونا ویروس با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده دوره پنهان این بیماری 5 تا 12 روز است، گفت: بعد از این دوره مبتلایان دچار دو دسته از علایم می‌شوند؛ 98 درصد این افراد تب‌دار هستند و همراه با آن ممکن است علائم تنفسی مانند گلودرد، سرفه و غیره نیز وجود داشته باشد. در گروهی دیگر نیز ممکن است علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ، درد شکم و غیره همراه با علائم تنفسی به وجود بیاید و عمده علائم مرس در علائم تنفسی، گوارشی و کلیوی است.

عمادی در ادامه گفت: کسانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت هستند، بیماری کرونا در آنها شدید می‌شود. اما کسانی که بیماری زمینه‌ای ندارند، کرونا در آنها خفیف بوده و مانند سرماخوردگی ظاهر می‌شود.

وی درباره تشخیص این بیماری به پزشکان گفت: این بیماران صد در صد تظاهرات رادیولوژی داشته که این تظاهرات در عکس رادیولوژی آنها مشخص می‌شود و آنچه که مرس را به طور صد در صد تایید می‌کند، بررسی‌های آزمایشگاهی است.

عمادی در ادامه اظهار کرد:‌ هر مریضی که علائم تنفسی داشته و به نوعی با مرس یا کیس قطعی مرس ارتباط داشته باید از او مراقبت و نمونه‌گیری به عمل آید.

وی، افراد تب‌دار و افرادی را که علائم تنفسی داشته باشند، از کسانی دانست که در آنها احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد. این بیماری از نظر درمان هیچ درمان قطعی ندارد و باید پیشگیری کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97151s, 19q