سوء تغذیه و پرخوری مفرط در جوانان ایرانی به مرز هشدار رسیده است

۱۳۸۷/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12455
سوء تغذیه و پرخوری مفرط در جوانان ایرانی به مرز هشدار رسیده است

مسئول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران گفت:کوتاه قدی ، کم وزنی شدید و پرخوری های مفرط در بین جوانان ایرانی باعث شده که سوء تغذیه درمیان این قشر به مرز هشدار برسد.

پرلیانت بزرگمهر درگفتگو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت:قرار گرفتن فست فودها در برنامه اصلی غذایی خانواده های ایرانی و استفاده از رژیم های لاغری غلط باعث شده که عامه جامعه از فرهنگ غذایی سالم و صحیح دوری کنند.
وی افزود: روی آوردن اکثر جوانان به مصرف غذاهای آماده و پرکالری باعث شده که دربیست سال اخیر چاقی در بین کودکان پنج ساله ایرانی به سه برابر افزایش یابد.

مسئول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران از بالارفتن چربی نامطلوب خون، فشارخون بالا، تغذیه غلط و جاگرفتن تنقلات دربرنامه غذایی روزانه نوجوانان ابراز نگرانی کرد وافزود:بدخوری و پرخوری جوانان درحال حاضرباعث ابتلا اکثر آنها به بیماریهای قلبی و عروقی، دیابت ، چاقی و لاغری مفرط شده است.

وی با بیان اینکه تغذیه حرف اول را در سلامتی ایفا می کند تصریح کرد: امروزه ثابت شده که تغذیه صحیح بیشتر از ورزش، آب و هوای پاک و وضعیت روحی وروانی سالم نقش بسزایی درایجاد شادابی، نشاط، افزایش طول عمر و تحرک آدمی دارد.

بزرگمهر با اعلام اینکه خرافات غذایی به شدت دربین زنان افزایش یافته است خاطر نشان کرد: اکثر زنان با این تفکر غلط که شوید، کرفس و زیره یا هرنوع ماده گیاهی و غذایی به خودی خود باعث لاغر شدن افراد چاق می شود، اقدام به رژیم لاغری می کنند و این درحالی است که لاغری و چاقی افراد تنها به میزان کالری دریافت شده از غذا بستگی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47232s, 19q