محصولات آرايشي غير استاندارد عوارض غير قابل درماني دارند

۱۳۸۷/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12456
محصولات آرايشي غير استاندارد عوارض غير قابل درماني دارند
دکتر "حسين طباطبايي" در گفت و گو با ايرنا گفت برخي از محصولات آرايشي و بهداشتي با اسامي فريبنده اي همچون صابون خرچنگ، خاويار يا حلزون توسط برخي توليد کنندگان تبليغ مي شود که به هيچ وجه ربطي به اين اسامي و واجد صفات و ويژگي هاي ادعا شده نيستند و صرفا براي بازاريابي از اين اسامي استفاده شده است.
دکتر طباطبايي با اشاره به اينکه سوء استفاده از باور مردم و به کار بردن اسامي مورد قبول مردم نوعي فريب دادن آنها است گفت بايد اين اطلاعات به مردم داده شود که يک کرم آرايشي با عنوان خاويار به هيچ وجه معناي خاصي ندارد به اين معني که مثلا مفيد بودن خوردن خاويار دليل نمي شود که استفاده درماني از آن و استعمال آن بر روي پوست همان خصوصيات را داشته باشد.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت بزرگترين مکان براي تبليغ کالاهاي مصرفي غير استاندارد کانال هاي تلويزيون هاي ماهواره اي فارسي زبان است که مخاطبان آنها بدون آگاهي از نحوه ساخت و مواد به کار رفته در آنها، اقدام به خريد و مصرف آنها مي کنند.
دکتر طباطبايي اضافه کرد بسياري از کالاهاي مورد تبليغ در اين کانال هاي ماهواره اي،‌در بسياري از کشورهاي خارجي اجازه و مجوز تبليغ ندارند و توليد کنندگان با تکيه بر ناآگاهي مردم دست به بازاريابي و تبليغ براي اين محصولات مي کنند.
دکتر طباطبايي در خصوص عوارض استفاده از اين مواد و کالاها گفت با توجه به اينکه معلوم نيست در ساخت اين محصولات چه موادي به کار رفته است، در صورت بروز عوارض ناشي از مصرف آنها نمي توان درمان مناسبي را به کار برد.
وي اکيدا توصيه کرد مردم از محصولاتي استفاده کنند که وزارت بهداشت آنها را آزمايش و بررسي و براي آنها مجوز ورود صادر کرده است و در غير اينصورت از به کار بردن آنها خودداري کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.37269s, 19q