هر 5 دقیقه یک کودک قربانی خشونت می‌شود

۱۳۹۳/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۲ - کد خبر: 124598

سلامت نیوز: یک موسسه خیریه انگلیس در یونیسف در گزارشی پیش‌بینی کرد: احتمال می‌رود سال آینده میلادی روزانه حدود 345 کودک زیر 20 سال قربانی خشونت شوند.

به گزارش سلامت نیوز این موسسه خیریه در گزارش جدید خود منتشر کرد که در هر پنج دقیقه یک کودک در سراسر جهان قربانی خشونت می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. بنابر این گزارش اغلب مرگ و میرهای کودکان مربوط به وقایع جنگی نبوده است. این گزارش می‌افزاید: میلیون‌ها نوجوان زیر 20 سال در جوامع،‌ مدارس و خانه‌های خود احساس ناامنی می‌کنند.

این موسسه همچنین سرعت بالای رشد شهرنشینی در جوامع مختلف، آمار بالای بیکاری جوانان و افزایش نابرابری‌ها را به عنوان عوامل تاثیرگذار بر این پدیده مورد انتقاد قرار داده است.

گزارش نماینده انگلیسی یونیسف با عنوان «کودکان در معرض خطر: برای پایان دادن خشونت علیه کودکان اقدام کنید» منتشر شده است. در این گزارش هشدار داده شده که در سال آینده احتمال مرگ روزانه 345 کودک زیر 20 سال بر اثر خشونت وجود دارد، مگر اینکه دولت‌ها اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد کودکانی که در معرض خشونت هستند فعالیت‌های ذهنی مشابه با سربازان در میادین جنگی را تجربه می‌کنند و در بیش از 30 درصد آن‌ها احتمال بروز علائم «اختلالات پس از رویداد تلخ» وجود دارد.

گزارش انگلیس همچنین بر تاثیرات فقر نیز اشاره می‌کند و بر این اساس آن دسته از افرادی که در فقر زندگی می‌کنند به احتمال بیشتری قربانیان خشونت هستند. برای مثال احتمال کشته شدن یک نوجوان پسر در آمریکای لاتین 70 برابر بیشتر از انگلیس است. در واقع هدف سازمان‌های جهانی مقابله با خشونت برای ایجاد دنیایی امن تر برای کودکان است. این سازمان همچنین اعلام کرده تنها 41 کشور در سراسر جهان قوانین صریحی برای ممنوعیت خشونت علیه کودکان دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.82001s, 18q