به همت محققان ايراني صورت گرفت

تصفيه آب رود كارون با استفاده از فناوري نانو

۱۳۸۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12471
تصفيه آب رود كارون با استفاده از فناوري نانو
رضا داوودي در گفت‌و گو با فارس گفت: با توجه به اين‌كه آب لوله كشي شهر اهواز از كيفيت مناسبي برخوردار نيست ما براي مطالعات و آزمايشات خود آب كارون را در نظر گرفتيم.
وي ادامه داد: در روند تصفيه اب به طور معمول فرايند خاصي بر روي آب اتفاق نمي‌افتد و مطالعات خود را در مورد تصفيه آب با استفاده از فناوري نانو و استفاده از غشاي نانو فيلتراسيون آغاز كرديم.
داوودي با اشاره به مطالعات انجام شده در زمينه كاربردهاي نانو فناوري در زمينه تصفيه آب گفت: در مرحله بعدي نمونه آزمايشگاهي سيستم تصفيه آب به روش نانو فيلتراسيون ساخته شد و با استفاده از اين سيستم املاح زائد آب را حذف و آب بدون كيفيت را به آب با كيفيت آشاميدني تبديل كرديم.
وي ادامه داد: تا دو هفته آينده اين طرح در مرحله نيمه صنعتي با ظرفيت 60 متر مكعب با همكاري بخش خصوصي نصب و راه‌اندازي مي‌شود و بعد از اجراي طرح نيمه صنعتي، نتايج خوبي را براي مسئولين ذيربط و بخش خصوصي علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري مي‌تواند به همراه داشته باشد.
مجري اين طرح با اشاره به اين‌كه فناوري نانو هنوز در كشور شناخته شده نيست، افزود: ما تنها مي‌توانيم راهكارها را پيدا كنيم و اين راهكارها و طرح‌ها را به دستگاه‌هاي اجرايي معرفي كنيم و براي اجرايي شدن اين طرح نياز به سرمايه‌گذار داريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.22389s, 18q