کودکان باید در مدرسهای انگلیس مسواک بزنند

۱۳۹۳/۰۸/۰۲ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 124772

سلامت نیوز : ناظر سرویس سلامت ملی انگلیس در گزارش جدید تاکید کرد که با توجه به بی‌توجهی و عدم رسیدگی والدین انگلیسی به بهداشت دندان‌های کودکانشان، این مرکز پیشنهادهایی را برای مسئولان مدارس به منظور جبران این بی‌توجهی در نظر گرفته است. در این طرح از مدارس خواسته شده تا جلسات روزانه‌ای را به منظور تشویق و کمک به کودکان سه تا 11 سال برای مسواک زدن برگزار کرده و از آنها بخواهند دندان‌هایشان را روزانه دو بار مسوال بزنند. همچنین در این طرح دانش‌آموزان برای تشویق به مسواک زدن و جلوگیری از خراب شدن دندان‌ها، مسواک و خمیر دندان‌های حاوی فلوارید رایگان دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، مقامات رسمی سلامت در انگلیس اعلام کرده‌اند که اجرای این طرح بسیار ضروری است چراکه بسیاری از والدین در این کشور موضوع بهداشت دهان و دندان کودکانشان را بی‌اهمیت تلقی کرده و یا حتی آن را لازم نمی‌دانند.

بنابر اعلام کارشناسان انگلیسی این طرح، اقدام مطلوبی است اما لزوم اجرای این دست اقدامات در مناطقی که بیماری‌های بیشتری شایع هستند بیشتر احساس می‌شود. در واقع براساس تحقیقات سلامت در انگلیس، بسیاری از والدین در مناطق محروم این کشور تقریبا هرگز نیازی به شستن دندان‌های فرزندشان احساس نمی‌کنند. کارشناسان سلامت انگلیس می‌گویند که سالانه حدود 25 هزار کودک در این کشور برای کشیدن دندان به بیمارستان می‌روند. همچنین بسیاری از کودکان در این کشور رژیم‌های غذایی نامناسبی دارند و با توجه به ناآگاهی خانواده‌ها از اهمیت بیشتر توجه به بهداشت دهان و دندان کودکان در سنین ابتدایی، لزوم کنترل و رسیدگی به این امر مهم بیشتر احساس می‌شود.

بنابراین با توجه به علاقه شدیدی که کودکان به شیرینی‌جات دارند اغلب در طول روز مقادیر بسیار زیادی شیرینی و شکلات می‌خورند بدون آنکه دندان‌های خود را با خمیر دندان‌های حاوی فلوراید شستشو دهند. پس لزوم آگاه‌سازی خانواده‌ها و پرستاران در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82161s, 18q