اولتیماتوم نظام‌پزشکی به متخلفان تعرفه‌ای

۱۳۹۳/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 124776
اولتیماتوم نظام‌پزشکی به متخلفان تعرفه‌ای

سلامت نیوز : دکترعلیرضا زالی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها گفت: ابلاغ کتاب تعرفه‌ها، سرمایه‌گذاری اجتماعی دولت برای ساماندهی عرصه سلامت تلقی می‌شود؛ چراکه طی شش سال گذشته تغییری در نرخ برخی خدمات پزشکی حاصل نشده بود و این کتاب پاسخی است به مطالبه جامعه پزشکی در سال‌های گذشته، بنابراین بی‌تردید جامعه پزشکی برای اجرای این کتاب در کنار دولت خواهد بود.

وی افزود: کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات برخواسته از آرای 27 انجمن علمی تخصصی کشور است و بعد از دو دهه اتفاق افتاده است. این کار با روش‌شناسی علمی غنی انجام شد. سیانت از این دستاورد ملی عمدتا بر عهده جامعه پزشکی خواهد بود؛ چراکه صاحبان فرایند، خود در شکل‌گیری آن نقش داشته‌اند.

زالی ادامه داد: بر اجرای دقیق کتاب تعرفه‌ها اصرار داریم، پیوست نظارت بر تعرفه‌ها نیز وظایف زیادی را برعهده سازمان نظام پزشکی گذاشته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره علت اجرای کتاب تعرفه‌ها از 15 آبان‌ماه گفت: جهت اجرای این کتاب باید زیرساخت‌های لازم از نظر ابزارهای نظارتی شکل گیرد البته مردم نیز باید در این زمینه به ما کمک کنند ؛به‌طوری که با اجرای این کتاب از 15 آبان‌ماه هرگونه پرداخت در مطب بابت بستری ممنوع بوده و مستوجب کیفرخواست است.

همچنین تمام پرداخت‌ها بابت بستری باید در صندوق و حسابداری بیمارستان صورت بگیرد و صورتحساب ممهور به مهر بیمارستان دریافت شود.

زالی از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به شکایت‌های تعرفه‌ای در سازمان نظام پزشکی خبر داد و گفت:‌ رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای به صورت رایگان و در اسرع وقت خواهد بود.

وی در پایان گفت: از آنجا که بحث کرامت جامعه پزشکی را مد نظر داریم، مطمئنم که تحقق پیوست نظارتی را به دست خود جامعه پزشکی شاهد خواهیم بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.42225s, 19q