پزشك ايراني بيمار مرگ مغزي را به حيات دوباره بازگرداند

۱۳۸۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12479
پزشك ايراني بيمار مرگ مغزي را به حيات دوباره بازگرداند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،فردي به نام «كريم فرجي» كه چند روز پيش دچار مرگ مغزي شده بود پس از انتقال به يكي از بيمارستان‌هاي تهران، از سوي پزشكان متخصص مشكوك به مرگ مغزي معرفي شد.
سرانجام اين بيمار توسط نزديكان به بيمارستان ديگري در تهران منتقل شد و پس از بررسي‌هاي كامل و همچنين گزارش بيمارستان قبلي، پزشكان تأييد كردند كه وي دچار مرگ مغزي شده است.
از آنجايي كه تاكنون درماني براي افرادي كه دچار مرگ مغزي مي‌شوند، وجود نداشته است، يكي از پزشكان بيمارستان كه عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران نيز هست، كار درماني وي را به عهده گرفت و سرانجام پس از آن‌كه بيمار يادشده سه روز در اغما به سر مي‌برد، موفق شد وي را به حالت عادي بازگرداند.
محمدحسن همايي، متخصص بيهوشي و فوق تخصص مراقبت‌هاي ويژه كه پزشك معالج اين بيمار است، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: پس از آن‌كه تيم پزشكي معالج اين بيمار به اين نتيجه رسيد كه وي دچار مرگ مغزي شده است، معالجه وي را آغاز كردم و در بررسي‌هاي خود به اين نتيجه رسيدم كه داروي اريتروپوئيتين كه يك داروي كليه است را به وي تزريق كنم.
وي ادامه داد: از آن جا كه اين دارو با دوز بالا تاكنون به بيماري تزريق نشده بود و بر اساس مطالعات قبلي خود به اين نتيجه رسيدم كه وي بايد از اين دارو بهره‌مند شود لذا پس از آن‌كه موضوع را با پدر بيمار در ميان گذاشتم و رضايت وي را جلب كردم، در يك دوره سه روزه اين دارو را به وي تزريق كردم و روز چهارم، بيمار در ميان بهت همه پرستاران بخش مراقبت‌هاي ويژه بيمارستان اقدام به نشستن كرد.
همايي افزود: پس از به هوش آمدن اين بيمار، تمام كادر بيمارستان علاوه بر خوشحالي، حيرت زده شده‌اند و پرسنل بيمارستان در جريان اين موضوع قرار گرفته‌اند.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، حال اين بيمار خوش شانس هم‌اكنون رضايت‌بخش بوده و بنابه گفته پزشك معالج وي، هم‌اكنون در بيمارستان قدم مي‌زند و همچنين غذا مي‌خورد.
با توجه‌ به اين‌كه تاكنون هيچ بيمار مرگ مغزي بهبود نيافته است، اقدام اين پزشك مي‌تواند به عنوان يك موفقيت ارزنده در حوزه پزشكي محسوب شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نرگس افشاری
دایی من مرگ مغذی شده من چیکار کنم
1.40061s, 19q