ايجادخط جديد توليد سيگار دركشورمغايربا مصوبات دولت است

۱۳۸۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12480
ايجادخط جديد توليد سيگار دركشورمغايربا مصوبات دولت است
دكتر امامي رضوي با اعلام اين مطلب گفت: طي توافقي با وزارت آموزش و پرورش به بحث تغذيه دانش آموزان توجه بيشتري شده است. در اين زمينه وزارت بهداشت تاكيد دارد امكاناتي كه در بوفه‌هاي مدارس در اختيار دانش آموزان قرار مي‌گيرد سالم باشد. به اين ترتيب تغذيه سالم با استفاده از مواد غذايي طبيعي مانند ميوه‌جات و شير براي تغذيه دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

وي گفت: در اين زمينه تلاش مي‌شود يارانه‌اي براي اين امر در نظر گرفته شود اما هنوز نتيجه‌اي در اين زمينه حاصل نشده است.اميدواريم در بحث ساماندهي يارانه‌ها به بخش سلامت توجه شود و قسمتي از اين يارانه‌ها براي سلامت هزينه شود.

دكتر امامي رضوي با بيان اينكه چاقي به تدريج در نسل جوان در حال بروز است، گفت: اين امر براي نسل آينده خطرناك است. در اين زمينه با همكاري آموزش و پرورش مربيان بهداشت مدارس با كمك وزارت بهداشت آموزش مي‌بينند.

وي در رابطه با شايعات مطرح شده در زمينه راه اندازي خط جديد توليد سيگار توسط شركت دخانيات با همكاري شركت‌هاي خارجي گفت: اين مطلب را در حد شايعه هم شنيده‌ايم و از آنجا كه اين امر خلاف مصوبات دولت است در مقابل اين شايعه هم واكنش نشان داده و پيگيري مساله را به مراجع ذيربط ارجاع داده‌ايم.

وي در ادامه در رابطه با توقف برخورد با مراكز عمومي عرضه مواد دخاني گفت: در اين زمينه مصوبه‌اي در كميسيون فرهنگي دولت براي لغو توقف برخورد با مراكز عمومي عرضه مواد دخاني صورت گرفته و در حال حاضر منتظر هستيم تا اين بحث نهايي شود. به صورت ضمني نيز با اتحاديه‌هاي مربوط به صنوف توافقي انجام شده كه نظارت بر امور بهداشت محيط مراكز عمومي با كمك خود صنوف صورت گيرد.

دكتر امامي رضوي در رابطه با يكي از مصوبات قانون جامع كنترل و مبارزه با دخانيات مبني بر ممنوعيت عرضه مواد دخاني تا شعاع 100 متري مدارس نيز گفت: اين آيين نامه يكي از مسائلي است كه كمك مي‌كند تا مواد دخاني در دسترس جوانها نباشد.

معاون سلامت وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به بيمارستان‌هاي دولتي و رضايت مندي مردم از اين بيمارستان‌ها گفت: در حال حاضر اقدامات زيادي در جهت بهبود وضعيت بيمارستان‌ها انجام شده است و مشاهده مي‌شود كه ميزان رضايتمندي مردم نسبت به گذشته افزايش يافته است. برخي از نارضايتي‌ها مربوط به وسايل و امكانات رفاهي بيماران مانند غذا، آبسردكن و مسائلي از اين قبيل است كه رضايت مردم در اين موارد حدود 50 درصد است. در اين زمينه بيمارستان‌ها بايد سعي كنند امكانات خود را ارتقا دهند.

وي با بيان اينكه اكنون بيمارستان‌هاي دولتي با كمبود پزشك روبرو نيستند، افزود: يكي از مسائل مطرح به اين صورت است كه جمعيت از رشد زيادي برخوردار بوده و بيمارستانهاي دولتي به نسبت جمعيت رشد نكرده‌اند به اين ترتيب تعداد مراجعات به بيمارستان‌هاي دولتي به ويژه اورژانس‌ها زياد است.

تعداد بيشتر مراجعات به بيمارستان‌هاي دولتي نسبت به ديگر بيمارستان‌ها نشان مي‌دهد كه مردم نسبت به اين بيمارستان‌ها اقبال و اعتماد بيشتري دارند و در شرايطي كه در برخي بيمارستان‌ها مثل بيمارستان‌هاي تامين اجتماعي ممكن است حتي بيماران به صورت مجاني درمان شوند، اورژانس‌هاي بيمارستان‌هاي دانشگاهي كه بايد هزينه‌اي نيز در آنها پرداخته شود شلوغ تر از ديگر قسمت‌ها ست.

دكتر رضوي در رابطه با پرسنل بيمارستانهاي دولتي نيز گفت: در اين زمينه با وجود تلاش‌هايي كه مي‌شود ممكن است از آنجا كه امتحانات به صورت غير متمركز است افراد در چند مكان ثبت نام كرده و هنگام پذيرش تنها به يكي از اين مكانها مراجعه كنند به اين ترتيب بسياري از مجوزها خالي مي‌ماند.

به گفته معاونت سلامت وزارت بهداشت طي يك برنامه مديريتي حمايتي در جهت راه اندازي طب اورژانس در بيماستان‌هاي دانشگاهي و حضور متخصص طب اورژانس در مراكز دانشگاهي تلاش مي‌شود. اين امر ممكن است دو يا سه سال زمان ببرد اما آثار آن به تدريج خود را نشان مي‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11618s, 19q