بيش از 100 بيمار مبتلا به ضايعات نخاعي با سلول‌هاي شوان تحت درمان قرار گرفتند

۱۳۸۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12482
بيش از 100 بيمار مبتلا به ضايعات نخاعي با سلول‌هاي شوان تحت درمان قرار گرفتند
دكتر هوشنگ صابري در حاشيه بازديد وزير بهداشت از مركز تحقيقات ترميم ضايعات نخاعي و مغز در مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره) به ایسنا ، گفت: تاكنون حدود 15 هزار بيمار متقاضي استفاده از روش ترميم ضايعات نخاعي با پيوند سلولهاي شوان مورد معاينه و بررسي اوليه قرار گرفته‌اند كه يكهزار و 200 بيمار واجد شرايط استفاده از اين روش شناخته شده‌اند.

وي خاطر نشان كرده‌اند : طي حدود 24 ماه از اجرايي شدن اين طرح در فاز اول 33 بيمار و در فاز دوم 72 بيمار با اين روش تحت درمان قرار گرفته‌اند و در فاز سوم هم كه به تازگي آغاز شده حدود 10 بيمار از مجموع 135 بيمار در شرف درمان، با طي مراحل مقدماتي آماده انجام عمل پيوند هستند.

دكتر هاديان، مسوول بخش توانبخشي پروژه درمان ضايعات نخاعي با پيوند سلول‌هاي شوان هم در سخناني در اين مراسم با اشاره به آغاز فعاليت‌هاي ارتوپدي طرح از سال 85، پروتكل توان بخشي مورد استفاده در اين زمينه را منحصر به فرد عنوان كرد كه با روش‌هاي رايج در دنيا تفاوت اساسي دارد.

وي با اشاره به همكاري هفت تن از پرسنل و كارشناسان ارتوپدي در اين مرحله از درمان بيماران، اظهار كرد: در حال حاضر علاوه بر مطالعات و ارزيابي‌هاي مستمري كه روي بيماران انجام مي‌شود، روزانه حدود 22 بيمار به مدت حداقل چهار ساعت تحت درمانهاي ارتوپدي قرار دارند كه اميدواريم با افزايش نيروهاي فعال در اين بخش زمينه ارائه خدمات بيشتر به بيماران در اين زمينه فراهم شود.

دكتر هاديان در پايان تسريع در ايجاد پژوهشكده علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشكي تهران و گسترش فعاليتهاي مركز را به منظور كمك به پيشبرد طرح و رفع كمبودهاي موجود خواستار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18979s, 18q