چالش وزارت بهداشت در دولتهای قبلی

روند تخصیص اعتبارات حوزه سلامت

۱۳۹۳/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۱ - کد خبر: 124883

سلامت نیوز: قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، گفت: یکی از اولویت های وزارت بهداشت در این دوره استفاده از تخصص و تجارب افراد غیر پزشک در حوزه های مدیریتی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تودیع و معارفه معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، افزود: یکی از اولویت های وزارت بهداشت در این دوره این است که بتوانیم از افراد غیر پزشک را که در حوزه های مدیریتی تخصص دارند، به خدمت بگیریم.

وی با استقبال از انتصاب دکتر صدرالسادات به عنوان معاون توسعه و مدیریت منابع، اذعان کرد: کشورهای توسعه یافته و مدیران وزارت بهداشت به ویژه در بخشهای پشتیبانی و منابع انسانی غیر پزشک هستند و قصد داریم در وزارت بهداشت در تمام رده های مدیریتی این طرح را پیاده کنیم.

حریرچی اظهار امیدواری که در دوره های بعدی نیز وزارت بهداشت در رده های مدیریتی این طرح را اجرا کند.

وی افزود: در دولتهای قبلی وزارت بهداشت با تاخیر در پرداختها و کاهش تخصیص های عمرانی، کاهش اعتبارات حوزه دارو و درمان و مشکلاتی در حوزه نیروی انسانی رو به رو بود.

به گفته حریرچی، در این دوره مهمترین اقدام ما در معاونت توسعه مدیریت و منابع ایجاد انضباط در واحدهای تابعه وزارت بهداشت و دانشگاه ها بود ضمن اینکه سعی کردیم در اعتبارات تخصیص یافته به حوزه بهداشت و درمان گشایش ایجاد کنیم چون مهمترین پیش نیاز تولیت، داشتن پشتوانه مالی است.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: سال 92 وزارت بهداشت بالاترین میزان تخصیص اعتبارات را به خود اختصاص داد و جزو 3 وزارتخانه اول در تخصیص اعتبارات بود.

حریرچی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مهمترین اقدامات ما در حوزه معاونت توسعه و مدیریت منابع، احیای بخش برنامه ریزی و تغییر نگرش در این معاونت بود. ضمن اینکه انتقال اعتبار و تصمیم گیری به معاونت های تخصصی از اقدامات دیگر معاونت توسعه مدیریت و منابع در این دوره از خدمت وزارت بهداشت بود ضمن اینکه بسیاری از کارهای بر زمین مانده در مسیر اجرا قرار گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.93327s, 19q