وزيربهداشت آمادگي ايران را براي همکاري با اريتره اعلام کرد

۱۳۸۷/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12489
وزيربهداشت آمادگي ايران را براي همکاري با اريتره اعلام کرد
"کامران باقري لنکراني" در ديدار با "برهان ابرهه " وزير دارايي کشور اريتره با اشاره به وجود 117 مرکز تحقيقاتي در ايران، گفت: براي همکاري آموزشي با کشور اريتره بايد فعاليت هاي تحقيقاتي را با تمرکز بر نيازهاي اريتره تعريف کنيم.
وي با اشاره به شبکه قوه بهداشت و وجود 18هزار خانه بهداشت در ايران، گفت: ايران در 30 سال اخير علاوه بر رشد شاخص هاي بهداشتي مانند کاهش مرگ کودکان زير يک سال و کاهش مرگ مادران، در زمينه دارو و تجهيزات پزشکي نيز پيشرفت هايي داشته است.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار داشت :در حال حاضر بيش از 95 درصد داروي مصرفي و 60 درصد مواد اوليه دارويي در داخل کشور ساخته مي شود و ساخت داروهاي بيوتکنولوژي مانند "اينترفرون آلفا و بتا" را در دست ساخت داريم.
"باقري لنکراني" گفت: در زمينه تجهيزات پزشکي نيز در حال توليد دستگاه هايي چون سيستم مانيتورينگ "آي سي يو" هستيم که برخي از اين دستگاهها به کشورهاي اروپايي نيز صادر مي شود.
"برهان ابرهه " وزير دارايي کشور اريتره نيز در اين ديدار گفت: ما خواستار همکاري ايران براي ايجاد نخستين مرکز تحقيقات در اريتره و همکاري هاي دارويي هستي.
وي افزود: آموزش و تحقيقات دو استراتژي دولت اريتره است و در حال حاضر دانشگاهي در اين کشور تاسيس شده است و تصميم داريم آموزش را تا سطح تخصص در آن دانشگاه ارتقاء دهيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.27074s, 18q