تلاش برای آماده کردن 100 هزار واکسن ابولا تا سال 2015

۱۳۹۳/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۹ - کد خبر: 124915

سلامت نیوز: معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: در نیمه نخست سال 2015 میلادی 100 هزار واکسن ابولا برای مقابله با شیوع مرگبار این بیماری قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در نشستی که سازمان جهانی بهداشت با نمایندگان دولت،‌ تولیدکنندگان واکسن، آژانس‌های سرمایه گذاری و جامعه مدنی داشت در مورد راهکارهای تسریع آزمایش‌ها برای استفاده از واکسن ابولا به تعداد قابل توجه در سال 2015 بحث شد.

طبق اعلام خبرگزاری شینهوا، «ماری پائول کیئنی» معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: فاز یک آزمایش‌های کلینیکی دو نمونه از پیشرفته ترین واکسن‌ها آغاز شده است که نتایج آن تا دسامبر سال جاری میلادی (2014) به دست می‌آید.

به گفته کیئنی آزمایش‌های این دو واکسن در انگلیس، آمریکا و مالی آغاز شده و در مدت کوتاهی در سوئیس، آلمان، گابون و کنیا انجام خواهد گرفت.

معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: شرکت‌های داروسازی که این واکسن‌ها را تولید کرده‌اند متعهد شده‌اند تا ظرفیت تولید خود را در سال 2015 به میلیون‌ها دوز افزایش دهند.

به گزارش بی بی سی، همچنین سازمان‌ جهانی بهداشت از مرگ کودک مبتلا ویروس ابولا در مالی خبر داد. علاوه بر این بیش از 40 نفر که با او در تماس بوده‌اند برای معاینات بیشتر قرنطینه شده‌اند. مادر این کودک چند هفته پیش به دلیل ابتلا به این ویروس در کنیا جان خود را از دست داده بود. این کودک توسط بستگانش به مالی منتقل شده بود که به دلیل ناموفق بودن روند درمان جان خود را از دست داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97403s, 19q