بهترين زمان پيلينگ پوست

۱۳۹۳/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۷ - کد خبر: 124993

سلامت نیوز: لایه‌برداری یا پیلینگ شیمیایی یکی از روش‌هایی است كه متخصصان پوست در درمان مشکلات زیبایی پوست به کار می‌برند. اين روش درماني در بهبود وضعیت پوست در مشکلاتی از قبیل جوان‌سازی پوست، درمان جای جوش و لک استفاده می‌شود.

يك استاديار دانشگاه علوم پزشكي يزد در گفت‌وگو با سلامانه درخصوص اين روش درماني اظهار داشت: «در واقع پیلینگ استفاده از مواد شیمیایی خاص از جمله گلیکولیک اسید، تری کلرواستیک اسید و... برای از بین بردن ضایعات پوستی مانند جای جوش و کک و مک است.»

دكتر فريده دهقاني افزود: «این مواد شیمیایی برحسب درصدی که مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند اثرات سطحی، متوسط یا عمقی داشته باشند.»

به گفته اين متخصص پوست و مو پيلينگ مي‌تواند سطحي متوسط يا عميق باشد. به‌عنوان قانون هر چه پيلينگ عمقي‌تر باشد اثر آن طولاني‌تر و هر چه سطحي‌تر باشد، احتمال عوارض كمتر است.»

وي در ادامه اظهار داشت: «در بيماران كانديد، متخصص پوست بر اساس شرايط بيمار نوع پيلينگ مناسب را تشخيص مي‌دهد. معمولا پيلينگ‌هاي سطحي را با فاصله چند هفته بايد تكرار كرد. در برخی افراد انجام پیلینگ نتایج خوبی به دنبال ندارد، از جمله افرادی که رنگ پوست تیره دارند به دلیل اینکه شانس بروز نقاط تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست خود فرد به دنبال التهاب ناشی از پیلینگ وجود دارد.»


به گفته وي به نظر می‌رسد برای انجام پیلینگ افراد با پوست روشن مناسب‌ترند و بهترین زمان انجام آن در فصول سرد سال یا زمانی است که حداقل تابش نور خورشید وجود دارد.

اين استاديار دانشگاه علوم پزشكي يزد در پايان گفت: «انجام پیلینگ در افرادی که سابقه حساسیت به نور آفتاب دارند یا در بيماران مبتلا به لوپوس كه احتمال قرمزی و حساسیت درازمدت پس از انجام پیلینگ وجود دارد و همچنین در افرادی که سابقه جوشگاه‌های برجسته (کلوئید) در سایر نقاط بدن دارند، ممنوع است.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.45969s, 19q